dress code

  dress code

  Garnitur smokingowy to kompromis pomiędzy smokingiem a klasycznym garniturem, co oznacza, że łączy w sobie cechy ich obu. Jest elegancki, nadaje się na strój pana młodego, ale również na późniejsze wieczorne przyjęcia czy oficjalne kolacje. Cechą charakterystyczną garnituru smokingowego jest przedłużana marynarka.

  Na weselach coraz częściej spotyka się zestawienie trampek z garniturem. Choć kiedyś takie połączenie byłoby nie do pomyślenia, dzisiaj jest modne i uznawane za szykowne. Sprawdź, jak dobrze prezentować się w takiej stylizacji.

  #wMaseczkachNieStanikach - taką akcję rozpoczęły kobiety sprzeciwiające się nakazowi, jaki wprowadzono wobec pracownic w jednym z warszawskich barów. Sprawa zyskuje rozgłos również dlatego, że w marcu tego roku w tym samym miejscu odbyło się niezwykłe wydarzenie, którego celem było... swoiste wyzwolenie uciemiężonych kobiet.

  Jak się ubrać do teatru, filharmonii i opery? Jedni uważają, że elegancko, a inni - że żadne zasady nie obowiązują. Kto ma rację? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: trenerkę etykiety biznesu dr Irenę Kamińską-Radomską.

  Według starego porzekadła to nie szata zdobi człowieka, ale nie w polskim Sejmie. Na Wiejskiej padł pomysł wprowadzenia norm regulujących ubiór przedstawicieli mediów. Ekipy telewizyjne będą zmuszone do noszenia schludnego ubioru podczas pracy w budynku Sejmu RP. Co znajdzie się na liście zakazów? I jak powinien prezentować się redakcyjny uniform? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Róż kolorem sezonu, zwłaszcza po ostatniej niedzieli. Żona i córka jednego z kandydatów na prezydenta, podczas wieczoru wyborczego wiedziały jak zwrócić na siebie uwagę. Obie panie za różowe stylizacje zostały skrytykowane. Czy słusznie? W jaki sposób go łączyć, by nie wyglądał tandetnie, a kobieco i profesjonalnie? Czy cukierkowy kolor nadaje się do tego, by nosić go do pracy? Kilka wskazówek dała w Dzień Dobry TVN stylistka Monika Jurczyk.

  Czym jest dress code? Jak go definiujemy, a może już redefiniujemy? Jakie zasady obowiązują w savoir-vivrze ubioru? Co to znaczy, że trzeba się odpowiednio ubrać np. do pracy? O czym powinniśmy pamiętać, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy i jednocześnie wyróżnić się z tłumu? W studiu Dzień Dobry TVN o dress codzie rozmawiali: Tomasz Ossoliński, projektant i Monika Jurczyk, stylistka.

  Jak do pracy ubierają się Polacy? :) Czy panie policjantki i urzędniczki z ZUS-u są zadowolone z obowiązującego je dress codu? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Do tematu podszedł jak zwykle rzetelnie i niejednej osobie zajrzał pod płaszczyk i kurteczkę. Znalazł też idealny "zawodowy" ciuszek dla Perfekcyjnej Pani Domu Małgorzaty Rozenek. W końcu nikt lepiej nie zna się na modzie tak jak on ;)

  Suknia nieadekwatna do okoliczności, wystająca bielizna lub jej brak, za duże szpilki czy ekstrawagancki makijaż. O wpadkach na czerwonym dywanie, o dress codzie na czerwonym dywanie, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Tomaszem Ossolińskim – projektantem i opiekunem projektantów w „Project Runway” oraz z dziennikarką Ewą Wojciechowską. Jakie gwiazdy na czerwonym dywanie wyglądają najlepiej i nigdy nie zaliczają "wpadek"?

  Rektor jednego z węgierskich uniwersytetów rozwiązał kwestię uczelnianego dress code'u. Na jego uczelni mężczyźni muszą pojawiać się w garniturach, a kobiety w skromnych spódnicach. To ograniczenie wolności osobistej czy pomysł na brak różnorodności? A jak ubierają się studenci polskich uczelni?

  Był projektantem i stylistą w belgijskiej firmie "Olivier Strelli". Odpowiadał za udział firmy w Międzynarodowych Targach Prêt-à-Porter w Paryżu. Nowa Książka Krzysztofa Łoszewskiego traktuje o tym, jak powinien ubierać się mężczyzna. Gdzie musi udać się ubrany w garnitur, gdzie nie może zaprezentować się w spodenkach, a gdzie w spodniach dresowych? O męskim dress codzie, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawiali autor bloga poświęconego modzie męskiej Patryk Strzała oraz sam Krzysztof Łoszewski.