Jak ubrać się do biura po wakacjach? Stylistka wyjaśnia

Powakacyjny dresscode, czyli jak ubrać się do biura? Stylistka wyjaśnia
Źródło: Dzień Dobry TVN
Od marynarki po trampki - jak się ubrać do pracy w biurze?
Od marynarki po trampki - jak się ubrać do pracy w biurze?
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Moda inspirowana latami 90.
Moda inspirowana latami 90.
Ciepłe, jeszcze letnie temperatury zachęcają do odkrywania większej partii ciała oraz noszenia zwiewnych ubrań. Jednak pracując w biurze, musimy pamiętać o tym, aby nasz strój był adekwatny do sytuacji i obowiązujących norm. Jak dobierać stroje w te ciepłe, letnie jeszcze dni, aby godnie reprezentować firmę i czuć się swobodnie? Cennych wskazówek w tej kwestii udzieliła nam stylistka, Paulina Mikulska.

Dress code w biurze

Po udanych wakacjach, chcielibyśmy przenieść tę wygodę i beztroskę do biura, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak stworzyć stylizację do biura, żeby zachować podstawowe zasady etykiety stroju korporacyjnego, a zarazem zapewnić sobie komfort?

- Upały nie sprzyjają stylizacjom korporacyjnym, bo zazwyczaj jest nam gorąco. Jednak w biurach zazwyczaj mamy klimę. Dlatego dzisiaj przygotowała stylizacje biurowe, które pozwolą nam odsłonić odrobinę tej powakacyjnej opalenizny - powiedziała Paulina Mikulska.

Nasza stylistka zaprezentowała klasyczną sukienkę - Mamy tutaj zakryte ramiona i odpowiedniej długości rękawek. Więc jest to stylizacja zgodna z etykietą. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od kultury korporacji. Jeśli są to zawodowy związane z pracą w banku, czy z pracą prawnika to należy zdecydować się na bardziej formalny dress code. Jednak w większej ilości korporacji najbardziej popularny styl to smart casual, czyli nutka elegancji połączona ze sportem - wyjaśniła.

Nasza gościni podkreśliła, że w niektórych miejscach obowiązują rajstopy, wtedy z pomocą przychodzą rajstopy w sprayu.

- Kolejną problematyczną kwestią są buty, jeżeli mamy ładną pogodę, to każdy zastanawia się, czy może wybrać sandały. To też oczywiście zależy od rodzaju pracy. Jeżeli klapki, to proponuję zakryte palce, ewentualnie odkryta pięta. Możemy czasami sobie pozwolić na buty bardziej sportowe, wtedy dobrze sprawdzą się białe sneakersy i espadryle. Jeżeli mamy wątpliwości, to zawsze możemy zgłosić się do działu HR - podkreśliła.

Szczególnie latem dużą rolę odgrywają odpowiednie materiały, mogą dodać elegancji, a zarazem pozwalają skórze oddychać - Starajmy się wybierać bawełnę i len. Lniane koszule pięknie sprawdzą się w stylizacjach w połączeniu z butami typu oxsford - poradziła Mikulska.

Stylistka podkreśliła, żeby zwracać uwagę na odpowiednią bieliznę, a do pracy warto zrezygnować z dekoltów oraz krótkich spodenek.

Co to znaczy źle się ubrać? Mieszkańcy Warszawy odpowiadają

- Można ubrać się w złym guście albo źle się ubrać, bo nieadekwatnie do pogody - powiedziała jedna osoba zapytana przez reporterkę Dzień Dobry TVN Kasię Abramowicz.

Część mieszkańców podkreśliła, że od pokoleń istnieją stylistyczne "faux pas" - "wygnieciona bluzka i wygnieciona koszula", "przyjście na przyjęcie wieczorowe w białym garniturze" - wymieniali.

Nie zabrakło również tych, którzy podkreślili, że najważniejsza jest higiena - Nie ma granic w ubiorze, ważne aby nie śmierdzieć - powiedziała jedna z naszych rozmówczyń.

DD_20230829_Moda_rep_REP
W co się ubrać…
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: Kasia Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Paulina Mikulska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz