Porady

  Porady

  Zakup telefonu w ramach abonamentu wciąż stanowi bardzo kuszącą opcję. Poza gwarancją, że trafi do nas sprzęt z oficjalnej dystrybucji, zyskujemy szybką dostawę lub odbiór w jednym z tysięcy salonów, a także możliwość rozłożenia płatności za telefon na raty.

  Food trucki cieszą się coraz większą popularnością. Mobilne bary należą do kategorii street food, a także oferują dania na wynos. Klientów przyciąga świeże i smaczne jedzenie za niewygórowaną cenę. Taki sposób prowadzenia gastronomii daje jego właścicielom zdecydowanie więcej możliwości niż działalność stacjonarna. Dzięki temu można sprzedawać dania tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie.

  Wielu rodziców - głównie z powodów finansowych - chciałoby, aby ich dzieci chodziły do przedszkoli publicznych. Niestety procedura zapisu do takiej placówki wcale nie jest taka prosta, zwłaszcza jeżeli robimy to po raz pierwszy. Adwokat Beata Patoleta wyjaśniła, jak krok po kroku przejść przedszkolną rekrutację.

  W All Data Recovery z Warszawy, odzyskiwanie danych z uszkodzonych nośników klientów to codzienność. Od dysków przenośnych, przez karty pamięci i dyski SSD do macierzy RAID – wszystkie te urządzenia ulegają awariom i trafiają w ręce specjalistów od odzyskiwania danych. W tym artykule przybliżymy jakie czynniki są najczęściej powodem utraty danych i jak się przed takimi sytuacjami bronić.

  Lawenda kojarzy nam się przede wszystkim ze swoim pięknym, kojącym zapachem. Okazuje się jednak, że ta wyjątkowa roślina ma także szereg innych właściwości. W programie rozmawialiśmy o tym, jakie zastosowania ma lawenda i jak możemy wykorzystać ją w naszych domach.

  Wakacyjna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Czasem relaks zostaje niespodziewanie zakłócony przez bolesne użądlenie lub ukąszenie. Choć taka sytuacja nie powinna zakończyć się niczym poważnym, istnieją przypadki, w których jedno ukąszenie spowodowało śmierć. Jedną z osób, które zmarły po użądleniu osy jest sołtys Kamionki. Jak powinniśmy reagować w przypadku ataku tych owadów? Oto kilka zasad, które warto zapamiętać.

  Dieta wegańska budzi wiele emocji i jest powodem niekończących się dyskusji. Tymczasem może stać się świetnym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, nawet gdy nie chcemy na zawsze rezygnować z mięsa.

  Osoby, które pracują na umowę-zlecenie, mogą wystąpić o postojowe. Wniosek o świadczenie został uruchomiony na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Dokument można przekazać do ZUS wyłącznie elektronicznie. Sprawdź, jak to zrobić i kto może z niego skorzystać.

  Popularność kosmetyków naturalnych w ostatnich latach znacznie wzrosła. Na drogeryjnych półkach i w sklepach internetowych pojawiają się coraz to nowe produkty, w których składach – zamiast m.in. silikonów, parabenów, substancji ropopochodnych – odnajdziemy surowce mineralne, roślinne ekstrakty, wyciągi i oleje. Czy samo określenie „kosmetyk naturalny” na etykiecie gwarantuje, że faktycznie mamy do czynienia z takim artykułem? Po jaki produkt sięgnąć, aby mieć pewność, że zawiera składniki czerpiące z przyrody? Jak wybrać najlepsze kosmetyki naturalne dla Twojej cery? Podpowiadamy!

  Grzejniki łazienkowe nie bez powodu kojarzą się z dosyć topornymi i niezbyt atrakcyjnie prezentującymi się konstrukcjami. Jeszcze do niedawna właśnie takie urządzenia dominowały w budynkach z wielkiej płyty, a nawet w domach jednorodzinnych. Jednak z czasem do polskich łazienek zawitała moda z górnej półki. Od tej pory pojawiają się w nich grzejniki, którym nikt nie może odmówić nieprzeciętnych walorów wizualnych.

  Tapeta samoprzylepna pozwala wyeliminować największą trudność przy montażu, czyli odpowiednie nałożenie na ścianę. Nie musisz szykować kleju ani umiejętnie rozprowadzać go po materiale. Nie musisz się także martwić, jeśli przykleisz coś krzywo. Tapetę samoprzylepną po prostu odkleisz i nakleisz jeszcze raz.

  Rynek materacy pełen jest ofert i propozycji producentów, którzy starają się trafić zarówno do specjalistów, jak i zwykłych użytkowników. Szczególną grupą odbiorców są osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa lub są w trakcie rehabilitacji – to właśnie dla nich przygotowano materace medyczne. Cechują się one wysoką elastycznością, niewielką odkształcalnością i dużą odpornością na zużycie. Czym jednak warto kierować się podczas przeglądania kolejnych ofert? Poznaj materace medyczne marki Hilding Anders, które zostały docenione przez wielu branżowych ekspertów.

  Jesień jest ulu­bio­nym czasem dla wszyst­kich miło­śni­ków grzy­bo­brań. Boro­wiki, maślaki, praw­dziwki, kanie, rydze… jest w czym wybie­rać. Nie wszyst­kie zebrane okazy będą zjedzone od razu, część zapra­gniemy pozo­sta­wić na zimę i wyko­rzy­stać do aro­ma­tycz­nych zup i sosów. Jak prze­cho­wy­wać suszone grzyby leśne, by nie stra­ciły one swo­jego aro­matu?

  500 zł na wakacje coraz bliżej. Rejestracja przedsiębiorców, którzy są zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny, ruszyła w sobotę 25 lipca. Ich lista będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej. Na razie zgłosiło się ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Co ma zrobić firma, która chce przystąpić do programu i gdzie szukać ofert przedsiębiorstw, które realizują bony turystyczne?

  Znajomość języków obcych jest już nie tylko umiejętnością powszechną, ale przede wszystkim niezbędną w życiu każdego, kto chce otrzymać dobrą pracę, bez ograniczeń podróżować po świecie oraz kontaktować się z obcokrajowcami i rozmawiać w ich ojczystym języku.

  Szczególnie w upalne miesiące roku powstaje potrzeba poprawy komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Cel ten można osiągnąć za pomocą klimatyzatorów. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się klimatyzatory przenośne – to proste, ale efektywne rozwiązanie. Aby wybrane urządzenie spełniało swoją rolę, niezbędne jest jednak zwrócenie uwagi na jego parametry techniczne, funkcje oraz dodatkowe wyposażenie.

  Wakacje są bardzo ważne. Każdy z nas potrzebuje przecież odpoczynku. Nie zawsze jednak wyjazd równoznaczny jest z relaksem. Często dochodzi do kłótni, wypadków czy "zmęczenia materiału". Jak więc radzić sobie na wakacjach z partnerem i dziećmi? Jakie techniki stosować, aby uniknąć waśni i nieprzyjemnych sytuacji? O wskazówki zapytaliśmy psychologa.

  Czy w dobie koronawirusa da się polecieć do Grecji? Tak, niektóre wyspy już otworzyły swoje granice dla turystów. Zobacz, gdzie wypoczniesz bezpiecznie i dlaczego warto lecieć do Grecji z ITAKĄ.

  Wbrew pozo­rom łącze­nie ze sobą kolo­rów bywa trudną sztuką. Inne odcie­nie pasują do sie­bie w przy­padku urzą­dza­nia wnętrz, a inne przy dobie­ra­niu dodat­ków do sukienki. Dowiedz się, jak umie­jęt­nie łączyć kolory ścian, ubrań i deko­ra­cji w miesz­ka­niu.