Mama ostrzega przed popularną ozdobą dla niemowląt. "Może stać się prawdziwym zagrożeniem"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Mjakmama24.pl/TikTok
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? - poprawione
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? - poprawioneDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Pewna mama zdecydowała się ostrzec innych rodziców przed jedną z popularnych ozdób dla niemowląt. Według niej może ona być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia malucha. Wielu rodziców przyznało kobiecie rację.

Opaski na głowę dla niemowląt

Wielu rodziców decyduje się na zakup opasek na głowę dla swoich pociech. Choć rzeczywiście dodają one uroku każdemu niemowlakowi, to jednak mogą stanowić też poważne zagrożenie. Przekonała się o tym pewna mama, która podczas jazdy samochodem dostrzegła, że opaska zsunęła się jej maluchowi na oczy.

W tym momencie kobieta zrozumiała, że gdyby ozdoba zsunęła mu się także na szyję, to utrudniłaby oddychanie, a nawet go udusiła. Taka sytuacja mogłaby być szczególnie niebezpieczna na przykład podczas snu. - Kiedy śpiący maluch się wierci, opaska może stać się dla niego prawdziwym zagrożeniem - zaznaczyła w nagraniu na TikToku.

Mama ostrzega rodziców

Młoda mama wyjaśniła, że opaski mogą też powodować dyskomfort u dziecka, np. podrażniać skórę. Katie zwróciła uwagę, by podczas zakupu ozdób dla maluchów kierować się przede wszystkim ich bezpieczeństwem i wygodą, a nie jedynie wizualnym aspektem.

Nagranie kobiety stało się popularne w sieci i wzbudziło dyskusję wśród rodziców. Wielu z nich podkreśliło, że zakłada dziecku opaskę jedynie do sesji zdjęciowych. - Tak, opaski na głowę są urocze, ale zakładam je mojej córce tylko do robienia zdjęć, a potem od razu je zdejmuję - napisała jedna z mam.

- Są stratą pieniędzy. Dzieci nie czują się w nich komfortowo - dodała kolejna.

- Niedawno dowiedziałam się, że ich czaszki nie są w pełni uformowane, więc noszenie opasek na głowę może spowodować uszkodzenia - napisała inna internautka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Mjakmama24.pl/TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Tanja Ristic/TikTok/Katieandariam

Pozostałe wiadomości