Ratownicy ostrzegają rodziców. Nie kupuj dziecku kostiumu w tym kolorze. "Wiemy, trudno w to uwierzyć"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Mjakmama24.pl/CPR Kids
Idealny kostium kąpielowy
Idealny kostium kąpielowyDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Przy wyborze kostiumu kąpielowego dziecka należy kierować się przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Ratowniczki z CPR Kids przekonują, że warto też przywiązywać wagę do koloru stroju. Dlaczego?

Kostium kąpielowy dla dziecka

Wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego dla dziecka jest niezwykle istotny nie tylko ze względu na wygodę, ale również bezpieczeństwo. Gdy dziecko zaczyna się topić, odpowiedni strój może wręcz uratować mu życie.

Ubierając dziecko w jaskrawe, rzucają się w oczy kolory zwiększamy szansę na to, że ratownik lub inny dorosły szybko dostrzeże, że maluch zbyt długo przebywa pod wodą, a jak wiadomo czas odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Ratowniczki z @cprkids zaapelowały do rodziców, by wzięli pod uwagę tę kwestię, gdy rozpoczną poszukiwania kostiumu dla swoich dzieci.

Nie kupuj kostiumu w tym kolorze

Ratowniczki wskazały, jakich strojów kąpielowych unikać. Według nich są to kostiumy w kolorze jasnoniebieskim. W mętnej wodzie lub na większej głębokości zbiornika dziecko staje się praktycznie niewidoczne. Eksperki odradzają także stroje w ciemnych i matowych odcieniach.

W jednym z postów na Instagramie specjalistki pokazały obserwatorom, jak trudno jest zlokalizować pociechę, gdy ta ma na sobie kąpielówki właśnie w tych kolorach. - Tak, tam jest dziecko. Trudno w to uwierzyć, wiemy - napisały.

- Jedna z nauczycielek CPR Kids była na imprezie basenowej z przyjaciółmi i zauważyła, jak mętna stała się woda po całym dniu używania. Poprosiła jedno z dzieci, które miało na sobie jasnoniebieski strój kąpielowy, aby popłynęło na dno. Wynik ją zszokował - podsumowały.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Mjakmama24.pl/CPR Kids

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Adam Pretty/Instagram/CPR Kids

Pozostałe wiadomości