Dostrzegła pręgi na szyi dziecka. To efekt niebezpiecznej zabawy. "Nie chcę myśleć, co mogło się stać"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Parenting.pl/Tinyheartseducation
Fatalna kondycja polskich dzieci
Fatalna kondycja polskich dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Pewna mama dostrzegła pręgi na szyi dziecka. Okazało się, że są one efektem niebezpiecznej zabawy z żaluzjami. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało. Teraz mama kilkulatki ostrzega innych rodziców, ponieważ chwila nieuwagi może skończyć się tragedią.

Pręgi na szyi dziecka

Dziecięca ciekawość może przynieść sporo kłopotów. Przekonała się o tym mama małej Avy z Australii. Dziecko skarżyło się na ból karku. Gdy Emily spojrzała na szyję dziewczynki, dostrzegła na niej pręgi. Okazało się, że były one efektem niebezpiecznej zabawy z żaluzjami. Avy zawijała sznurek wokół szyi, a następnie próbowała wydostać się, nie odplątując go.

Kilkulatka nie miała pojęcia, że takie zachowanie może skończyć się tragedią. - Nawet nie chcę myśleć o tym, co mogło się stać. Jestem po prostu bardzo wdzięczna, że nic jej nie jest. Wyjaśniliśmy jej niebezpieczeństwa związane z taką zabawą - napisała Emily w liście do zespołu ratowniczek @tinyheartseducation.

Odkryła niebezpieczną zabawę córki

Całe szczęście dziewczynce nic się nie stało. Teraz jej mama ostrzega innych rodziców. - Przytuliłam ją tak mocno zeszłej nocy. Byłam tak przerażona i czułam ucisk w żołądku. Chcę, tylko żeby rodzice byli świadomi, jak łatwo może to skończyć się tragedią - dodała.

Na profilu ratowniczek opublikowano także dane dotyczące tego zjawiska. - Sznurki do rolet/zasłon co roku zabijają 1 do 2 australijskich dzieci. Rodzice to jest przypomnienie, by zabezpieczać sznurki w domu - czytamy.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy rodzice podzielili się swoimi historiami. - W zeszłym tygodniu mój syn bawił się moją torebką, która wisiała na klamce w sypialni. Zaplątał ją sobie wokół szyi. Nawet nie pomyślałem, że jest taka możliwość. Przerażające - napisała jedna z mam.

- Kiedy byłem mały, bawiłem się opaską kablową i zakładałem ją sobie na szyję, myśląc, że pociągnięcie za luźny kawałek ją poluzuje, a ona się zacisnęła. Całe szczęście przyszedł mój tata i ją przeciął - dodał kolejny internauta.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Parenting.pl/Tinyheartseducation

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Catherine Falls Commercial/Instagram/Tinyheartseducation

Pozostałe wiadomości