Jaki prezent wybrać na Pierwszą Komunię? Pomysły na upominek dla chłopca i dziewczynki

Jaki prezent wybrać na Pierwszą Komunię? Pomysły na upominek dla chłopca i dziewczynki
Źródło: Dzień Dobry TVN
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Ile kosztuje organizacja komunii?
Ile kosztuje organizacja komunii?
Prezentownik komunijny 2022
Prezentownik komunijny 2022
Dress code na komunię
Dress code na komunię
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
Jaki prezent na komunię wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Wybór podarunków jest ogromny, jednak warto zastanowić się, które z nich naprawdę spełnią potrzeby dziecka. Decyzja dotycząca tego, jaki podarować prezent na komunię, powinna być bardzo dobrze przemyślana.

Pierwsza komunia święta to ważna ceremonia religijna, która stanowi duże przeżycie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziny. Poza wymiarem duchowym wydarzenie to wiąże się również z tradycją wręczania upominków. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jaki prezent na komunię kupić przystępującemu do sakramentu dziecku. W ostatnich latach wyjątkowo modne są upominki w postaci sprzętu elektronicznego. Należy jednak pamiętać, że mądry prezent na komunię to niekoniecznie najnowszy model smartfona, tabletu czy elektrycznej hulajnogi.

Jaki prezent na komunię wybrać?

Zastanawiając się, jaki prezent na komunię kupić, warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że uroczystość ta ma wymiar religijny. W związku z tym duchowni od dawna zachęcają do tego, żeby nie kupować drogich upominków, które przysłaniają duchowe przeżycia związane z ceremonią.

Osoby, które stawiają na religijny charakter uroczystości, mogą wybrać ciekawy i mądry prezent na komunię nawiązujący do wymiaru duchowego. Tradycyjnymi upominkami są medaliki i krzyżyki na łańcuszkach wykonanych ze złota lub srebra. Tego typu podarunek stanowi doskonałą pamiątkę na długie lata, a w dodatku jest uniwersalny – sprawdzi się jako prezent na komunię dla chłopca i dla dziewczynki. Wybierając taki upominek, warto wzbogacić go o okolicznościowy grawerunek.

Innym pomysłem jest wręczenie Biblii. Pismo Święte to prezent na komunię, który umożliwia dzieciom stopniowe zgłębianie podstaw wiary chrześcijańskiej. Warto wybrać ładnie wydany egzemplarz, zawierający specjalne miejsce, w którym można wpisać własną dedykację.

Rodzice i bliscy dziecka bardzo często stawiają jednak na prezent na komunię niezwiązany z religią.

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki jest najlepszy?

Warto pamiętać, że dzieci lubią różne rzeczy i to, co spodoba się jednej dziewczynce, innej może nie przypaść do gustu. Przy wyborze kierujmy się raczej potrzebami i upodobaniami danego dziecka, niż jego płcią. Są jednak pewne utarte schematy, które mogą pozwolić nam wybrać prezent.

Często na komunię rodzina składa się na rower albo inny sprzęt sportowy, jak hulajnoga czy rolki. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się elektryczne hulajnogi. Choć takie tradycyjne prezenty na komunię wciąż cieszą się dużą popularnością, warto też zwrócić uwagę na inne możliwości.

Bez wątpienia dobrym prezentem na komunię dla dziewczynki jest książka. Nie musi być związana z tematyką religijną – sprawdzają się też popularne tytuły z kanonu literatury dziecięcej. Tego typu drobny upominek nie tylko sprawia dziecku radość, ale również zachęca je do czytania.

Typowy prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej lub chrzestnego to np. biżuteria. Bransoletka, naszyjnik czy kolczyki mogą posłużyć przez długi czas i stanowią ładną i stosowną do okazji pamiątkę. Kupując tego typu prezent na komunię dla dziewczynki, można wybrać zarówno biżuterię przeznaczoną dla dzieci, jak i tę „dorosłą”, którą dziecko będzie nosiło dopiero za kilka lat.

Niekonwencjonalnym pomysłem na prezent na komunię dla dziewczynki jest ufundowanie lub dofinansowanie wycieczki albo kursu, np. językowego czy gry na instrumencie. Taki podarunek jest nie tylko pożyteczny, ale może również sprawić wiele radości. Jest to także oryginalny prezent na komunię dla chłopca.

Wybierając upominek, zawsze trzeba pamiętać o jednym – to, jaki prezent na komunię jest odpowiedni, zależy w dużej mierze od tego, czy jest dopasowany do zainteresowań dziecka. Najlepiej więc podpytać o hobby obdarowywanego i na tej podstawie wybrać właściwy upominek.

Jaki prezent na komunię wybrać dla chłopca?

Trafionym pomysłem na prezent na komunię dla chłopca może być dobry zegarek. Tego typu gadżet przydaje się przez wiele lat, dlatego też warto wybrać prosty i klasyczny design. Można też kupić model wyposażony w nowoczesne funkcje dodatkowe.

Inny pomysł na prezent na komunię dla chłopca to oczywiście elektronika. Dużą popularnością cieszą się m.in. konsole do gier. Oprócz nich można też kupić tablet, laptop lub telefon komórkowy.

Oryginalnym konceptem na prezent na komunię dla chłopca jest z kolei zakup instrumentu muzycznego. W tym przypadku dobrze jest wcześniej skonsultować się z rodzicami, którzy najlepiej wiedzą, czym interesuje się ich syn. Jeśli dziecko nie wykazuje zainteresowania muzyką, taki podarunek może okazać się nietrafiony.

Wśród pomysłów na prezent na komunię dla chłopca warto także wymienić także książki, sprzęt sportowy (np. rower czy deskorolkę), voucher (np. na basen), a także wykupienie ciekawego kursu lub wycieczki do parku rozrywki czy interaktywnego muzeum.

Wciąż brakuje Ci pomysłu na prezent? Sprawdź, co na ten temat mówią eksperci:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Rainbowphoto/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?