Parenting

Najmodniejsze prezenty komunijne. Oto inspiracje na każdą kieszeń

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Prezentownik komunijny 2022
Prezentownik komunijny 2022Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W maju tradycyjnie rozpoczyna się sezon komunijny. Pierwsza Komunia jest bardzo ważnym dniem dla dziecka, dlatego wielu gości stara się upamiętnić tę chwilę wyjątkowym prezentem. Czym sugerować się przy zakupie upominku? Gdzie szukać inspiracji? Kilku porad udzielił w Dzień Dobry TVN poszukiwacz gadżetów Konrad Koterba.

Prezent na komunię 2022

Już niebawem rozpocznie się sezon komunijny. Pierwsza Komunia to ważny duchowy dzień dla młodego katolika, związany też ze spotkaniem z rodziną i uroczystym obiadem. Wydarzenie wiąże się równie często z wręczaniem wyjątkowych prezentów.

Jak wybrać upominek mądrze i odpowiedzialnie, tak aby spowodował uśmiech zarówno na twarzach dziecka, jak i rodziców? Konrad Koterba, czyli ekspert od gadżetów radzi, aby przed zakupem wykonać solidny rekonesans.

- Warto zbadać predyspozycje i to, co obdarowywana osoba chciałaby dostać - tłumaczy. Porozmawiajmy z dzieckiem, co mu się podoba, czym aktualnie się interesuje, a czego na pewno nie potrzebuje.

Komunia 2022. Najmodniejsze prezenty

Świetną propozycją podarunku na komunię są gadżety rozwijające kreatywność. Mogą być to np. instrumenty muzyczne. Dziecko uwielbia malować? W tym przypadku warto pomyśleć o sztaludze. Specjalista przygotował również coś dla małych fanów fotografii. - Możemy kupić stary, analogowy aparat fotograficzny. To jest dopiero frajda, (...) mamy 36 zdjęć, nie możemy ich podejrzeć. Musimy wymienić film i wywołać je - podkreśla Konrad Koterba.

Nie chcesz ryzykować? Postaw na uniwersalne prezenty. Należą do nich m.in. gry planszowe. - Nie ma osoby, która nie lubi grać w gry planszowe. (...) To jest o tyle fajny prezent, że możemy go odkrywać na nowo. Nie gramy w to cały czas, tylko jak się rodzina spotka i to też jednoczy więzy - wyjaśnia poszukiwacz gadżetów.

Jakich prezentów nie kupować na komunię?

Czego nie powinno się wręczać z okazji komunii? Zdaniem naszego gościa, zdecydowanie nie powinny być to zwierzęta. - Zwierzak nigdy nie jest do końca dobrym pomysłem na prezent - musi być bardzo przemyślany. Wydaje mi się, że zawsze jak kupujemy zwierzę, to jednak przejdzie bardziej na rodziców niż na dziecko - mówi. - Tutaj byłbym bardzo ostrożny - podsumowuje Konrad Koterba.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości