Już nie rower lub komputer? Operacja plastyczna prezentem na komunię dla dziecka. "Spraw radość na całe życie"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
edziecko.pl
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W jednej z lokalnych gazet pojawiło się niepokojące ogłoszenie, które zachęca rodziców, by sprezentowali kilkuletniemu dziecku wizytę u specjalisty z zakresu medycyny estetycznej. Z treści reklamy wynika, że poprawa wyglądu miałaby być idealnym prezentem komunijnym. Wykonanie jakiego zabiegu chirurgicznego zasugerował promujący się gabinet?

Niestosowne prezenty na pierwszą komunię świętą

Pierwsza komunia święta to pogłębiający wiarę sakrament, który powinien mieć wyłącznie duchowy i religijny wymiar. Niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej postrzegany jest jako pretekst do wyprawienia dziecku hucznej imprezy, podczas której stwarza się okazję do wręczania nijak związanych z wydarzeniem, drogich upominków.

Jeszcze kilka lat temu kontrowersję wzbudzały takie prezenty jak rower, laptop czy telefon komórkowy, które wyparły dawane dotychczas drobne upominki w postaci medalików, różańców i biblii. Gdy już powoli zdążyliśmy przyzwyczajać się do tego, że 9-latkowie otrzymują na pierwszą komunię świętą konsole do gier, elektryczne hulajnogi czy quady, przyszedł czas na kolejną niepokojącą rewolucję, która ma wielką szansę obniżyć samoocenę dzieci i pogłębić w nich materialistyczne podejścia do życia.

Ostrołęka. Gabinet oferuje operację plastyczną jako prezent komunijny

Jeden z użytkowników Twittera o nicku @jozefmoneta opublikował w sieci zdjęcie znalezionego w gazecie ogłoszenia. Na łamach lokalnego, prawdopodobnie ostrołęckiego dziennika pojawiła się zaskakująca reklama gabinetu oferującego "profesjonalne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej". Krótka notka zachęcała rodziców do tego, by z okazji pierwszej komunii świętej podarowali swojemu dziecku nowy wygląd. W tym przypadku na tapet wysunęły się rzekomo niekształtne uszy.

- Szukasz prezentu dla dziecka na komunię? Zamiast roweru lub komputera spraw mu radość na całe życie, korygując kształt odstających uszu - czytamy w kontrowersyjnym ogłoszeniu. Mamy cichą nadzieję, że pogłębiająca kompleksy dzieci reklama nie przyciągnęła zbyt wielu klientów.

ogłoszenie z gazety
Operacja plastyczna - pomysł na prezent komunijny dla dziecka ogłoszenie z gazety Źródło: Twitter/jozefmoneta

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: THEPALMER/Getty Images

Pozostałe wiadomości