Porady

  Pandemia bardzo zmieniła nasze życie i podejście do niego. Inaczej pracujemy, spędzamy czas wolny, ubieramy się i wydajemy pieniądze. Z jednej strony odkrywamy zalety minimalizmu, ale dla wielu jest to objaw zniechęcenia i braku motywacji do tego, aby zadbać o siebie. Trudne czasy wzbudzają lęk, ale też brak wiary w pozytywną zmianę. Jak odzyskać siłę? O tym rozmawialiśmy z Karoliną Dołęgowską, trenerką mentalna i Karoliną Dobrzyńską, dziennikarką i mamą trójki dzieci, która zaczęła morsować.

  Kłótnie w związku od zawsze spędzają sen z powiek zakochanym. Okazuje się, że ich przebieg wcale nie musi być straszny. Tatiana Mindewicz-Puacz zdradziła widzom Dzień Dobry TVN kilka patentów na dobrą komunikację w związku. Dodatkowo, o swoich doświadczeniach opowiedzieli Mateusz i Pamela z Fit Lovers.

  Kapsuła czasu to wiadomość przekazywana kolejnym pokoleniom, mająca umożliwić im zrozumienie minionych czasów i zwyczajów. Zjawisko nie jest niczym nowym, najstarsze odnalezione kapsuły mają ponad 200 lat. Znaleziona w 2013 roku polska tuba pochodziła z 1874 roku i zawierała monety oraz dokumenty.

  Zdjęcia to idealna pamiątka, przywracają wspomnienia i zatrzymują magię chwili. W tym roku święta będą wyjątkowe, najprawdopodobniej nie zobaczymy się z bliskimi, np. z dziadkami. Jak w takim razie przesłać im trochę rodzinnego ciepła? Być może w formie gadżetów ze zdjęciami, kartki świątecznej z najmniejszymi członkami rodziny. Pomysły na domową, świąteczną sesję oraz wykorzystanie już zrobionych zdjęć przedstawiła naszym widzom w Dzień dobry TVN Kinga Kołodziejak-Gul, organizatorka przyjęć.

  Power bank to niezwykle ważne urządzenie, które w wielu sytuacjach jest w stanie zwiększyć nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo użytkownika. Aby jednak urządzenie mogło poprawnie i jak najdłużej służyć, konieczna jest wiedza w zakresie tego, jak należy ładować power bank.

  Idą święta! Dookoła pachnie piernikami, w wielu domach migocą już choinki, dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja i czekają na ten wyjątkowy dzień roku. Ale w całym tym zimowo-świątecznym klimacie brakuje już tylko śniegu! Czy jest w ogóle szansa, że na te święta będzie śnieg? Jest! Jeśli zrobimy go sami. Przepis na śnieg w Dzień Dobry TVN pokazała naszym widzom Urszula Koss, nauczycielka chemii.

  Naleśniki, zarówno te na słodko, jak i w wersji wytrawnej, to potrawa znana na całym świecie (choć występuje pod róznymi nazwami). Mimo że przepis jest prosty, wiele osób zastanawia się, na czym najlepiej smażyć naleśniki, żeby były puszyste, nie rwały się ani nie przywierały do patelni.

  Pochodzenie przyprawy, jaką jest pieprz cytrynowy, nie jest jednoznaczne. Wiadomo jednak, że tę ostrą i orzeźwiającą mieszankę stosowano już wieki temu i do dziś cieszy się ona niesłabnącą popularnością na całym świecie. Poznaj właściwości pieprzu cytrynowego i jego zastosowanie.

  Ciepłe i mięciutkie, a zimą najchętniej w ogóle niezdejmowane. Skoro już wszyscy wyjęliśmy je z szaf, poświęćmy im chwilę na odpowiednią pielęgnację. Tylko dzięki niej nasze swetry zachowają swoją jakość i wygląd na długie lata. Jak o nie zadbać tłumaczyła w naszym programie projektantka Basia Chrabołowska, miłośniczka naturalnej wełny.

  Halloween wypada 31 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych. W dobie pandemii warto przygotować stroje w domu. Po pierwsze bezpiecznie, a po drugie tanio. W naszym programie krawiec Monika Krawiec pokazała, jak przygotować stroje na Halloween za grosze.

  Adwent to okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się w niedzielę 29 listopada 2020 roku i trwa cztery tygodnie. Ten czas umili dzieciom na pewno kalendarz adwentowy. W naszym studiu pokazaliśmy, jak przygotować go własnoręcznie.

  Męskie kapelusze nie wychodzą z mody. Wśród panów wciąż znajdą się miłośnicy popularnego nakrycia głowy, które występuje w różnych wariantach. Skórzane, słomkowe, sportowe, plażowe – to tylko kilka propozycji. Sprawdź, jak wybrać idealny model na każdą okazję i jak go nosić.

  Wyspa kuchenna to coraz częściej spotykany element wystroju wnętrz. Rozwiązanie to może stać się inspiracją do rodzinnego gotowania oraz wspólnego spożywania posiłków. Dzięki niemu przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna i jednocześnie przytulna.