Porady

  Tradycja przynoszenia na pogrzeb kwiatów przez rodzinę i bliskich ma długą historię. W Polsce jest jednym z obowiązkowych elementów pożegnania zmarłego – kwiaty są bowiem wyrazem smutku, szacunku i pamięci. Zobacz, jakie kwiaty na pogrzeb wybierane są najczęściej i które gatunki nadają się na wieniec pogrzebowy.

  Ubrania szyte z materiału softshell charakteryzuje duża oddychalność, a mniejsza wodoodporność. Nadają się idealnie na górskie wyprawy w chłodniejsze, ale bezdeszczowe dni, a także jako ubrania na co dzień. Softshell wykorzystywany jest głównie do produkcji kurtek lub bluz.

  Woskowijki stają się coraz popularniejsze z wielu względów. Te zabezpieczone woskiem chusteczki, idealne do przechowywania żywności, doskonale wpisują się bowiem w filozofię zero waste. Woskowijki to również bardzo dobry sposób na oszczędzanie, bo są artykułami wielorazowego użytku.

  Kuchenki gazowe są zastępowane przez płyty grzewcze na szkle, m.in. indukcyjne. Starodawne kuchenki nastręczały niekiedy trudności w czyszczeniu, za to sposób, jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną, jest banalnie prosty. Warto przestrzegać kilku zasad, by nowoczesna kuchenka służyła nam jak najdłużej.

  Moda wkładania strasznych strojów podczas Halloween, podobnie jak sam zwyczaj, przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Można kupić gotowe kostiumy lub przygotować je samodzielnie. Sprawdź, jak szybko wykonać halloweenowe przebranie dla dzieci.

  Mimo że za oknem coraz zimniej, wiele osób nadal korzysta z rowerów. Część z nich wybiera jednoślad, aby nie narażać się na zakażenie, do którego może dojść w środkach transportu miejskiego. Pojawia się więc pytanie, czy jadąc na rowerze, należy mieć maseczkę na twarzy? Czy są miejsca, gdzie osłony nie są obowiązkowe?

  We wtorek, 27 października br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zgodnie z jej zapisami rozszerzony został krąg osób uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Zaliczono do niego m.in. osoby przebywające w rodzinie zastępczej oraz takie, które prowadzą rodzinny dom dziecka.

  Białe ściany to trend, który jest na topie od lat. Sprawdza się w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Łatwo dopasować do niego każdy rodzaj mebli. Zdecydowanie większą zagwozdką jest odwrotna sytuacja. Nie każdy bowiem wie, jakie ściany do białych mebli będą prezentowały się najlepiej.

  Sezon grzewczy zaczął się na dobre. Niestety, razem z nim rośnie zagrożenie śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla. I choć to dopiero początek, strażacy w całej Polsce już wiele razy musieli interweniować w związku z nieszczelnymi instalacjami. Jak można zapobiec tragediom? O tym mówił w naszym programie Krzysztof Batorski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

  Duży biust to atut, niemniej jednak kobiece wdzięki wymagają odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. Jak dobrać biustonosz do dużego biustu? Jakie stroje kąpielowe utrzymają duży biust? Z tymi i podobnymi pytaniami codziennie zmagają się posiadaczki dużych piersi.

  Jesienne dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie jeżeli możemy to robić w towarzystwie ostatnich kwitnących słoneczników ozdobnych czy płonących na różowo krzewów trzmieliny oskrzydlonej. To dobry moment, by posadzić sadzonki drzew i krzewów owocowych oraz zrobić porządki tam, gdzie przez cały rok nie mieliśmy na to czasu. Pora też zająć się kompostownikiem.

  Dobrze wykonany makijaż dodaje paniom pewności i sprawia, że czują się lepiej i piękniej. Podkreślone oko, usta pociągnięte szminką lub podkład zakrywający niedoskonałości cery to kobiece sposoby na idealny wygląd. Czy można jednak wyglądać dobrze bez makijażu, a jeśli tak – jak to zrobić?