Zbyt suche powietrze w mieszkaniu - jakie rośliny postawić?
Rośliny mają ogromny wpływ na wnętrza, w których funkcjonujemy. - Nie tylko upiększają przestrzeń, ale też powodują, że powietrze jest czystsze i bardziej nawilżone. Ale o te rośliny też musimy dbać. Jeżeli rośliny zaczynają żółknąć, to może oznaczać, że powietrze jest za suche - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN blogerka Agnieszka Kałuża. Wśród roślin, które mają pozytywny wpływ na poziom wilgotności powietrza, można wymienić między innymi aloes oraz fikusy.
Porządki domowe
Ekspertka zwróciła uwagę, że należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze, która powinna panować w pomieszczeniach. Rekomendowana i dobra dla zdrowia to 21-22 stopnie Celsjusza. - Warto przykręcić kaloryfery, bo jeżeli powietrze jest za suche, to nam się też gorzej śpi - uświadamia.
Gadżety niezbędne do regulowania wilgotności powietrza w domu
Jakie są sposoby na to, by powietrze w mieszkaniu sprzyjało funkcjonowaniu? Niektóre metody bywają niezwykle naturalne i nie wymagają żadnego wkładu pieniędzy. Zaliczają się do nich: wywieszenie prania czy położenie wilgotnego ręcznika na kaloryferze.
Agnieszka Kałuża zachęca jednak, by skorzystać z udogodnień technologicznych. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowała przydatne gadżety.
- To są ceramiczne naczynia, do których nalewamy wodę, wieszamy na kaloryferze i uzupełniamy, co zapewnia naturalne parowanie. (...) To jest nawilżacz powietrza, który ładujemy przez USB albo możemy naładować go wcześniej przez kabelek, podłączając do prądu. On jest bardzo prosty w obsłudze, bo wystarczy go odkręcić, nalać wodę. Często sygnalizuje nam, że już nie ma wody, bo po prostu się wyłącza. Możemy go postawić przy łóżku - wyjaśnia blogerka. Jak dodaje, dzięki dodaniu do nawilżacza powietrza ulubionego olejku zapachowego, automatycznie poddajemy się aromaterapii.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Oddychaj pełną piersią przez cały rok. Zadbaj o jakość powietrza w twoich wnętrzach
- Program Czyste Powietrze Plus. Dotacja może wynieść nawet 79 tys. zł
- Wykryto kolejny czynnik wywołujący alergię. "Może doprowadzić do ostrego zapalenia zatok"