Sprawdzone sposoby na regulację wilgotności powietrza.
Kaszel, uczucie zapchanego nosa, sucha skóra, pieczenie spojówek w okresie zimowym, gdy większość czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, to częste oznaki problemu suchego powietrza w pomieszczeniu, w którym długo się przebywa. Suche powietrze w domu może zwiększać ryzyko infekcji, szczególnie u dzieci, których odporność nie jest jeszcze do końca ukształtowana.
Rozpoczął się już sezon grzewczy. Skoro odkręciliśmy kaloryfery, warto wspomóc się nawilżaczem powietrza, który nie tylko poprawia wilgotność w pomieszczeniach, ale i chroni przed bakteriami i wirusami.
Powietrze w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonych w Europie. W związku z tym jesteśmy szczególnie narażeni na choroby układu oddechowego, zaczynając od astmy, a na raku płuc kończąc. Czy można coś z tym zrobić? Pani Gadżet, Anna Ibisz-Nowak odpowiada: "tak!" i w studiu Dzień Dobry TVN pokazuje jak działają urządzenia, które jednocześnie nawilżają i oczyszczają powietrze w naszych domach.
Zimą kaloryfery pracują na całego, co sprawia, że w mieszkaniach wilgotność powietrza jest na poziomie ok. 10 proc., a powinna być na poziomie ok. 50 proc. Następstwem suchego powietrza są problemy ze zdrowiem. W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. W Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz pokazała te, które warto kupić.