Ocet, świeczka czy suszarka? Najlepsze sposoby na muszki owocówki

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Jak pozbyć się muszek owocówek?
Jak pozbyć się muszek owocówek? Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Muszki owocówki bywają kłopotliwe nawet w najczystszej kuchni. Jak skutecznie pozbyć się tych insektów? W Dzień Dobry TVN pokazała to Aga Kałuża – blogerka i ekspertka domowych patentów. Jej metody zaskoczą prostotą i efektywnością.

Jak pozbyć się muszek z kuchni?

Muszki owocówki to zmora wielu gospodarstw domowych. Wystarczy chwila nieuwagi - niewyrzucone śmieci lub pozostawione w zlewie naczynia - i małe robaczki atakują naszą kuchnię. Blogerka Aga Kałuża zdradziła, jak w prosty sposób pozbyć się tego problemu. Jak tłumaczyła – owoce i ich fermentacja najbardziej sprzyjają rozwijaniu się insektów, dlatego kluczowe jest regularne sprzątanie kuchni.

- One uwielbiają zapach i smak fermentacji i one się z tym świetnie czują – podkreśliła ekspertka.

Pierwszą metodą na muszki owocówki, jakie zaproponowała, było przykrycie folią aluminiową miseczki z pokrojonymi owocami. Po nakłuciu folii i pozostawieniu naczynia na noc robaczki wpadną do pułapki. Drugim sposobem na owady jest wymieszanie octu z płynem do mycia naczyń, który zwabi insekty.

Metody na muszki owocówki

Znanym sposobem na muszki jest zwabienie ich do zapalonej świeczki, którą należy umieścić w miseczce z wodą. Wieczorem, gdy wyłączymy inne źródła światła, owady zaczną lecieć do płomienia i wpadną do pułapki z naczynia.

Kolejnym sprytnym sposobem na uciążliwe insekty może być suszarka do włosów. Wystarczy, że nakierujemy ciepłe powietrze na skupisko muszek, by robaczki szybko ulotniły się z naszej kuchni.

- Ciepłe powietrze powoduje, że one po prostu znikną - wyjaśniła nasza gościni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości