robaki

  Tysiące maleńkich larw przemieszczających się niczym jednolita masa, budzą strach i obrzydzenie turystów. Zjawisko zwane pleniem można było napotkać m.in. w Beskidach, gdzie zostało zaobserwowane przez widza TVN24.

  Na terenie Wielkopolski w powiecie pilskim pojawiły się toksyczne owady. Włochate, niewielkie stworzenia mogą doprowadzić do podrażnienia skóry i błon śluzowych.

  Specjalista od dezynsekcji radzi, jak rozpoznać, czy w łóżku mamy nieproszonych gości, kiedy warto korzystać z okazji, gdy ktoś chce oddać kanapę za darmo oraz czym jest parazytoza urojeniowa.

  Czy można jeść robaczywe czereśnie?

  W jednej z kamienic w Chełmnie zalęgły się prusaki, które zmieniły życie mieszkańców w koszmar. Źródłem problemu jest lokal, w którym mieszka nieporadna para z trójką dzieci.

  Są na klatce schodowej i w mieszkaniach. W szafkach, łóżku, a nawet w lodówce. Mieszkańcy jednego z bloków na warszawskiej Woli mają problem z robactwem, które wydostaje się z jednego z pustych, komunalnych mieszkań. Od dłuższego czasu nie mogą doprosić się urzędników o uprzątnięcie lokalu.

  Na Półwyspie Helskim od kilku dni można spotkać chmary owadów. Osadzają się na samochodach, drogach, ścieżkach i elewacjach budynków. Jak mówią mieszkańcy - dawno nie widzieli takiej inwazji.

  Robaki pojawiające się w snach tłumaczy się na wiele bardzo różnych, często sprzecznych sposobów. Okazuje się, że kluczowe są nie tyle same insekty, ile stosunek i zachowanie osoby śniącej wobec nich. Ważne jest oczywiście również to, jak wyglądają owady i co się z nimi dzieje.