Robaki w czereśniach
Robaczywe czereśnie to nie jest taka rzadkość. Nawet w pryskanych owocach mogą się zjawić nieproszeni goście. Osoby zbierające owoce z własnego ogródka często uważają, że lepiej czereśni nie rozrywać i nie sprawdzać - w końcu "to tylko białko", a czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Jednak czy jest to zdrowe? Jaki robak żeruje na czereśniach?
Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo
Owoce
W czereśniach możemy znaleźć larwy owada - nasionnicy trześniówki. Szczególnie upodobały sobie one właśnie te owoce, ale też wiśnie. Dorosłe postaci owada są popularnym szkodnikiem drzewek owocowych.
Co się stanie, jeśli zjemy robaczywe czereśnie?
Czy zjedzenie czereśni z robakami, a konkretnie larwami nasionnicy trześniówki jest bezpieczne dla zdrowia? Czy może to powodować jakieś negatywne efekty? Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nie. Chociaż nie wpłynie to na nasze zdrowie, to może ucierpieć "poczucie higieny". Dla wielu osób świadomość, że zjedli robaka może być ciężka do, o ironio, strawienia.
- Robaki nie wytwarzają żadnych toksyn ani szkodliwych substancji, zostawiają jedynie w środku odchody, więc każdy z nas musi zadać sobie pytanie, czy po prostu chce to spożyć – wyjaśnia Celina Kalinicka, dietetyczka Centrum Medycznego Damiana, członkini Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków i Polskiego Towarzystwa Dietetyki dla portalu Hello Zdrowie.
Co zrobić z robaczywymi czereśniami?
Oczywiście robaczywe czereśnie można wyrzucić. Można też spróbować pozbyć się nieproszonych gości. W jaki sposób? Dowiesz się tego tutaj.
Zobacz także:
- Robaczywe czereśnie - jak pozbyć się z nich robaków? Czy można je jeść?
- Brzoza, dąb i świerk, czyli drzewa, do których warto się przytulić. Co daje sylwoterapia?
- Robaczywe czereśnie - jak pozbyć się z nich robaków? Czy można je jeść?
Autor: Teofila Siewko
Źródło: Hello Zdrowie
Źródło zdjęcia głównego: Elena Kalfa/Getty Images