Wózek na zakupy - zalety
Wózki nie mają żadnego napędu, ale na pewno jest to wygodniejsze i zdrowsze dla naszego kręgosłupa. Stały się hitem i zaczęli o nich mówić influencerzy, a każdy chwali ich praktyczność.
- Kocham wózki, bo jestem maniakiem bazarkowym. Uwielbiam chodzić na bazarki i prowadzić tam rozmowy z młodszymi i starszymi. Jest to mój nieodłączny towarzysz - przyznał Wujaszek Liestyle.
Kupujemy wózek na zakupy
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na:
- regulację wysokości rączki (może mieć także teleskopowy stelaż, czyli wysuwać się góra-dół)
- rodzaj kółek: małe vs duże - mają znaczenie w komforcie użytkowania, wąskie plastikowe vs szersze pompowane, dwa vs trzy (przy wózkach, które mają trzy kółka, wchodzenie po schodach jest dużo łatwiejsze - wchodzi razem z nami, nie trzeba go podnosić, wystarczy ciągnąć), miękkie vs twarde - twarde "telepią", jakby ktoś jeździł na deskorolce, miękkie amortyzują, dzięki temu łatwiej się pokonuje krawężniki.
- część pozwalającą, aby wózek stał - plastikowa, metalowa czy z innego materiału
- miękką część torby - ile ma komór i jakiej wielkości? Możemy zapakować w oddzielne komory warzywa, mięso i inne produkty, dzięki czemu nie będą przenikać między nimi zapachy. Czy jest wodoodporna? Czy można ją odpiąć, zdjąć ze stelaża i potraktować jako siatkę?
- rozmiar - to bardzo indywidualna sprawa, zależna od naszych przyzwyczajeń.
Niektóre wózki mają nawet krzesełko.
- Można usiąść na ryneczku, popatrzeć, jak pomidory rosną, nigdzie się nie śpieszyć - zachwycał się prowadzący nasz program Damian Michałowski. Jakie inne ukryte funkcje mają wózki zakupowe? Dowiesz się tego z materiału wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jajka przed Wielkanocą są droższe. Ile zapłacimy za sztukę?
- Czego nie wkładać do święconki? Sprawdź, co nie powinno trafić do wielkanocnego koszyczka
- Mrożenie potraw po świętach. Jak robić to bezpiecznie?
Autor: Luiza Bebłot
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News