Bukszpan, bazie i jajeczka. Jak samodzielnie wykonać wielkanocny stroik?

Kinga Kołodziejczak-Gul
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wianek wielkanocny - zrób go sam
Wianek wielkanocny - zrób go sam
Szybki sposób na: wieniec zając
Szybki sposób na: wieniec zając
Szybki sposób na: zajęczą girlandę
Szybki sposób na: zajęczą girlandę
Szybki sposób na: babeczki do święconki
Szybki sposób na: babeczki do święconki
Szybki sposób na: stroik z wydmuszek
Szybki sposób na: stroik z wydmuszek
Szybki sposób na: paczuszkę prezentową
Szybki sposób na: paczuszkę prezentową
Przygotowania do obchodów Wielkanocy w pełni. Gdy mamy już przygotowane świąteczne potrawy, a mieszkanie lśni czystością, można przejść do tworzenia własnoręcznych ozdób. Dekoratorka przyjęć Kinga Kołodziejczak-Gul zaproponowała proste sposoby na stworzenie wielkanocnego stroika. Jak wykonać go w domu?

Wielkanocny wianek. Jak go zrobić?

Przygotowanie świątecznego stroika może być doskonałą zabawą nie tylko dla najmłodszych. Gdy uporamy się już z kuchennymi obowiązkami, warto zadbać o estetyczny wygląd stołu. Dekoratorka przyjęć Kinga Kołodziejczak-Gul zaproponowała w Dzień Dobry TVN, by stworzyć własny wianek wielkanocny, który ozdobi nasze mieszkanie. Ekspertka zaproponowała dwie wersje stroika, do którego przymocować można wszystko to, co kojarzy nam się z wiosną.

- Musimy mieć bazę - okrąg, natomiast są dwie wersje: jedna cieniutka na delikatniejszy wianek, bądź baza, która jest słomiana i gruba. Na tych konstrukcjach budujemy zdobione wianki. [...] Jedyna trudność to dowiązywanie poszczególnych elementów w formie mini kompozycji. [...] Drucik będzie niezbędny – tłumaczyła ekspertka.

Świąteczny stroik. Jak ozdobić wielkanocny stół?

Gałązki bukszpanu, piórka, wstążki, słoma, bazie, wydmuszki, czy plastikowe elementy doskonale sprawdzą się podczas tworzenia stroika. Gotowe bazy są dostępne w sklepach ogrodniczych. Ekspertka podkreśliła, że warto zaopatrzyć się również w klej na gorąco, dzięki któremu uda się na stałe przymocować ozdoby.

- Do końca kwietnia możecie państwo cieszyć się takim wiankiem w domu. Później - oczywiście świeże kwiaty, maj narzuca nam już inny klimat - dodała gościni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?