wianek

  wianek

  Wianki świąteczne to nieodzowny element Bożego Narodzenia. Stroiki ozdabiają nasze drzwi, stoły, a nawet komódki. Dlatego Ela Lepianka, ekspertka od kreowania wizerunku i przestrzeni zaprezentowała w Dzień Dobry TVN wianki w różnym stylu. - Tak, żeby pasowały do każdego wnętrza - przekonuje.

  Zobacz, jak samodzielnie wykonać je w domu.

  W tym sezonie wiele par wybiera ślub w plenerze, dlatego w programie Dzień Dobry TVN stylistka fryzur Agata Szpejna opowiedziała o najmodniejszych stylizacjach fryzur na taką uroczystość. Wiemy, jakich kosmetyków i akcesoriów używać.

  Wianek to niewątpliwie bardzo wdzięczny, kobiecy dodatek. Charakterystyczna dla pochodzących ze słowiańskich krajów kobiet ozdoba, właśnie przeżywa swój prawdziwy renesans. Z kwiatowymi wiankami wiążą się też wyjątkowe tradycje - okazuje się, że symbolika poszczególnych kwiatów jest bardzo jasno określona.

  Komunia święta to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie i pierwsza tak ważna uroczystość dla dziecka. Niejednokrotnie rodzicom sen spędza z powiek jednak strój pociechy. O ile z chłopcami sprawa jest prostsza, dziewczynki często chcą wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Można to osiągnąć, własnoręcznie robiąc wianek. Zobacz, jakie to proste.

  Rusza sezon komunijny. Każda mama chce, by jej córka tego dnia wyglądała wyjątkowo. Jakie uczesania będą najlepszym rozwiązaniem? I jakie ozdoby są najmodniejsze w tym sezonie? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska zapytała o to specjalistki: fryzjerkę Martę Wyłupek oraz florystkę Patrycję Czerniak.

  Prezenterka pogody Dzień Dobry TVN Dorota Gardias pojechała do Krakowa, aby wziąć udział w niezwykłych kwiatowych warsztatach. Jakie są techniki wyplatania wianków? Jakich roślin się do robienia wianków? Do czego służy terrarium do roślin?