Newsy

Kobieta zgwałcona podczas biegania. Policja szuka sprawcy

Newsy

StockSnap/Pixabay

Od kilkunastu godzin policjanci poszukują mężczyzny, który zaatakował biegaczkę w Skokach w Wielkopolsce. Kobieta została zaatakowana podczas joggingu. Sprawca zgwałcił ją i uciekł.

Wielkopolskie: zgwałcona biegaczka

Kobieta została zaatakowana podczas joggingu przy cmentarzu w Skokach (Wielkopolskie). Policja informację o zdarzeniu otrzymała w piątek po godzinie 19:00. Funkcjonariusze udali się na miejsce i ustalili pierwsze szczegóły.

- Wynikało z nich, że kobieta, która uprawiała jogging, biegnąc koło cmentarza przy ulicy Rościńskiej, została zaatakowana przez obcego mężczyznę. Ten mężczyzna ją zgwałcił, a następnie uciekł - mówi mł. asp. Dominik Zieliński z KPP w Wągrowcu.

Policja od razu rozpoczęła poszukiwania. Kilkanaście patroli przeczesywało całe miasto. Do akcji włączone zostały również psy policyjne.

- Przewodnicy z psami również przeczesywali tereny całej miejscowości, począwszy od terenów komunikacyjnych – mam na myśli dworzec, poprzez różnego rodzaju parki, skwery, wszystkie ulice. Rozpytywani byli również właściciele sklepów, czy nie obsługiwali mężczyzny o podanym rysopisie - dodaje Zieliński.

Niestety, sprawcy do tej pory nie udało się odnaleźć.

Gwałt w Skokach - policja szuka sprawcy

Funkcjonariusze cały czas pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny. Policja ma przygotować jego portret pamięciowy. W tej sprawie trwa już także śledztwo prokuratorskie.

- § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 - głosi artykuł 197 Kodeksu karnego.

Nie wiadomo, w jakim stanie jest ofiara.

Więcej na ten temat w TVN24.

Ofiary przemocy seksualnej ostrzegają i uczą, jak się bronić. Zobacz wideo:

Zobacz też:

W weekend lepiej mieć przy sobie gotówkę. Banki planują ograniczenia w dostępie do usług

Zakopane przygotowuje się na kolejną falę weekendowych turystów. Porządku będą pilnowali policjanci

Zaburzenia psychiczne u młodych ludzi. "Jeśli czujecie, że wasze dziecko się zmieniło, nie wahajcie się szukać pomocy"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości