gwałciciel

    gwałciciel

    To około 4000 zgłoszeń w ciągu roku. Z tego w 75 proc. przypadków wszczynane zostaje śledztwo. Tylko 25 proc. tych spraw trafia do sądu. Dlaczego Polki boją się zgłaszać gwałt na policję? Jak przebiega to najbardziej traumatyczne pierwsze przesłuchanie na komisariacie? I dlaczego ciągle jest tak, że społeczeństwo piętnuje ofiary napaści seksualnej zamiast sprawców. W Dzień Dobry TVN prawnik i autor raportu dotyczącego gwałtów Artur Pietryka oraz edukatorka seksualna grupy "Ponton" Antonina Lewandowska powiedzieli o surowym prawie, które działa tylko na papierze i przyczynach tej kuriozalnej sytuacji.

    Są nowe zarzuty wobec oskarżanego o przestępstwa seksualne na nieletnich Krystiana W., znanego jako „Krystek”. Ich spectrum jest dość szerokie, od nękania, przez zmuszanie do prostytucji, do gwałtu. Liczba ofiar „Krystka" wzrosła do 20 osób. Czy może być ich jeszcze więcej? Co grozi oskarżonemu? Z Grażyną Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

    "Niewinne" to film opowiadający o bulwersującym momencie w historii Polski. Jego bohaterem jest francuska sanitariuszka, która pomagała odbierać porody, polskim zakonnicom zgwałconym przez żołnierzy Armii Czerwonej. Reżyserem filmu jest Anne Fontaine znana z takich produkcji jak "Coco Chanel" czy "Idealne matki", w roli zakonnic zobaczymy, między innymi: Agatę Kuleszę, Agatę Buzek i Joannę Kulig.