Newsy

Myśliwi oddali strzały w kierunku dzieci? Policja prowadzi dochodzenie

Newsy

Aktualizacja:
myśliwy, polowanie

Czy myśliwi narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu? Policja wyjaśnia incydent, do którego doszło w Dankowicach na Śląsku. W kierunku dzieci, które bawiły się w przydomowym ogródku, miały paść strzały. Według uczestników polowania, nie ma mowy, by komukolwiek zagrażały.

Śląsk. Strzały w kierunku dzieci

Mężczyzna podczas prac w ogrodzie słyszał strzały myśliwych. Po pewnym czasie zdał sobie sprawę, że odgłosy są coraz bliższe. W pewnym momencie śrut miał zacząć uderzać w ogrodzenie posesji.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 12 września w Dankowicach w powiecie bielskim. Incydent opisał portal bielsko.info.

Dzieci wpadły w panikę, zaczęły krzyczeć, płakać

– relacjonował Kamil Kobierski na portalu bielsko.info.

Żona od razu zabrała je do domu, a ja zacząłem krzyczeć na myśliwych, którzy strzelali w naszym kierunku. Zaczęli uciekać. Udałem się więc za nimi w miejsce, gdzie się grupowali nad stawem. Na szczęście strzały umilkły

– dodał mężczyzna.

Myśliwi oddali strzały w kierunku dzieci?

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Funkcjonariusze mieli sporządzić notatkę. W poniedziałek mężczyzna złożył doniesienie na komisariacie.

Prowadzone jest dochodzenie pod kątem artykułu 160 Kodeksu karnego: narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

– poinformowała asp. Ilona Michalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Polowanie na kaczki i gęsi organizowane było przez Koło Łowieckie „Żbik” z Dankowic. Jego prezes podkreślił, że „nie ma mowy, by strzały komukolwiek zagrażały”.

Bardzo restrykcyjnie podchodzimy do przepisów. Rozstawiamy myśliwych według wytycznych z geoportalu, w tym przypadku znajdowaliśmy się około 200 metrów od zabudowań. Poza tym strzały były oddawane pod ostrym kątem w górę. Doprawdy nie wiem, co tak rozsierdziło mieszkającego tam pana

– powiedział prezes koła Tadeusz Lubański, cytowany przez bielsko.info.

„Populacje lecą na łeb na szyję i natychmiast należy wstrzymać polowania”. Apel przyrodników w sezonie polowań. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Pierwsza na świecie "Szkoła Miłości do Zwierząt" powstanie w Polsce. "One czują tak samo jak my"

Koło Granady grasuje czarna pantera. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów

Chcą odstrzelić 30 żubrów! Powiedzmy NIE!

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: bielsko.info, Wprost

Pozostałe wiadomości