myśliwy

    myśliwy

    Czy myśliwi narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu? Policja wyjaśnia incydent, do którego doszło w Dankowicach na Śląsku. W kierunku dzieci, które bawiły się w przydomowym ogródku, miały paść strzały. Według uczestników polowania, nie ma mowy, by komukolwiek zagrażały.

    "Mnie bardzo boli ilość kłamstw na temat wilków. Prawda jest taka, że w Europie nie było ani jednego udokumentowanego przypadku ataku wilka na człowieka". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy byłego myśliwego, który dziś ratuje wilki - Marcina Kostrzyńskiego, który opowiedział nam o swojej wielkiej pasji. Jak zapatruje się na zmiany w prawie łowieckim?

    Ksiądz Tomasz jest kapłanem w parafii świętego Jana Chrzciciela w Sadownem. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że jest i myśliwym. Wzbudza to nie tylko w parafianach dwuznaczne odczucia, bo z jednej strony Kościół stara się chronić każde życie, a z drugiej nie widzi nic złego w polowaniu i zabijaniu zwierząt. "Pan Bóg mówi: czyńcie sobie ziemię poddaną" - twierdzi ksiądz. Skąd ta katolicka dychotomia? W studiu Dzień Dobry TVN ksiądz-myśliwy opowiedział, dlaczego uważa, że polowanie nie jest nieetyczne.