Ojciec ofiary: "Biegł po to, aby zabić, a nie po to, żeby złapać".
"Strzelał od tyłu z 60 metrów".
Czternastoletni chłopiec został postrzelony podczas polowania, które odbywało się w Załakowie na Kaszubach. Nastolatek trafił do szpitala. Policja z Kartuz wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
16-letni uczeń zespołu szkół w Kluczkowicach na Lubelszczyźnie został zastrzelony przez myśliwego. Chłopak z dwoma kolegami wieczorem poszedł do sadu obok internatu, w którym mieszkał. Wtedy padł strzał. Niestety, mimo reanimacji, nastolatka nie udało się uratować.
Czy myśliwi narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu? Policja wyjaśnia incydent, do którego doszło w Dankowicach na Śląsku. W kierunku dzieci, które bawiły się w przydomowym ogródku, miały paść strzały. Według uczestników polowania, nie ma mowy, by komukolwiek zagrażały.
"Mnie bardzo boli ilość kłamstw na temat wilków. Prawda jest taka, że w Europie nie było ani jednego udokumentowanego przypadku ataku wilka na człowieka". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy byłego myśliwego, który dziś ratuje wilki - Marcina Kostrzyńskiego, który opowiedział nam o swojej wielkiej pasji. Jak zapatruje się na zmiany w prawie łowieckim?
Ksiądz Tomasz jest kapłanem w parafii świętego Jana Chrzciciela w Sadownem. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że jest i myśliwym. Wzbudza to nie tylko w parafianach dwuznaczne odczucia, bo z jednej strony Kościół stara się chronić każde życie, a z drugiej nie widzi nic złego w polowaniu i zabijaniu zwierząt. "Pan Bóg mówi: czyńcie sobie ziemię poddaną" - twierdzi ksiądz. Skąd ta katolicka dychotomia? W studiu Dzień Dobry TVN ksiądz-myśliwy opowiedział, dlaczego uważa, że polowanie nie jest nieetyczne.