polowanie

  polowanie

  Czy myśliwi narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu? Policja wyjaśnia incydent, do którego doszło w Dankowicach na Śląsku. W kierunku dzieci, które bawiły się w przydomowym ogródku, miały paść strzały. Według uczestników polowania, nie ma mowy, by komukolwiek zagrażały.

  "Snobistyczna rozrywka" - tak o myśliwych mówi burmistrz Błaszek Karol Rajewski. Postanowił wypowiedzieć im walkę. Do tej pory udało mu się uzyskać prawny zakaz polowania na jego prywatnych działkach. Wojna trwa. Czego chce nauczyć myśliwych? Jakie działania podejmuje? I kto go wspiera w walce z myśliwymi?

  Ksiądz Tomasz jest kapłanem w parafii świętego Jana Chrzciciela w Sadownem. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że jest i myśliwym. Wzbudza to nie tylko w parafianach dwuznaczne odczucia, bo z jednej strony Kościół stara się chronić każde życie, a z drugiej nie widzi nic złego w polowaniu i zabijaniu zwierząt. "Pan Bóg mówi: czyńcie sobie ziemię poddaną" - twierdzi ksiądz. Skąd ta katolicka dychotomia? W studiu Dzień Dobry TVN ksiądz-myśliwy opowiedział, dlaczego uważa, że polowanie nie jest nieetyczne.

  W poszukiwaniu silnych doznań i adrenaliny posuwają się do przestępstwa. Wśród biznesmenów i menadżerów na popularności zyskuje ostatnio zwyczaj nielegalnych polowań. O tym skąd bierze się taka potrzeba i czy działania wbrew zasadom przenoszą się także na życie codzienne rozmawialiśmy z psychologiem biznesu Jackiem Santorskim.

  Licencja na zastrzelenie słonia, lwa czy żyrafy to koszt rzędu 30-40 tysięcy euro. Czyni to egzotyczne polowanie jednym z najdroższych hobby na świecie... W Kielcach otwarta została właśnie wystawa, na której wystawione są trofea, osobiście upolowane przez Władysława Kamusińskiego. Wystawa wzbudziła wiele kontrowersji, czy słusznie?