Newsy

Pogoda na weekend: deszcz, śnieg i ochłodzenie, a w górach halny

Newsy

Sobota upłynie pod znakiem pogodnej aury tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Poza tym synoptycy prognozują opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 2 st. C na Pomorzu Zachodnim do 8 st. C na Podkarpaciu. W górach powieje halny. W niedzielę wystąpią opady śniegu.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Polska będzie pod wpływem rozległego niżu obejmującego swym zasięgiem północną i centralną Europę. Z południa na północ przez zachodnią część kraju przemieszczać się będzie płytki, wtórny ośrodek niżowy. Na zachodzie i północy zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, przeważający obszar kraju pozostanie w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w sobotę 23 stycznia 2021 r.

W sobotę na południowym wschodzie kraju zachmurzenie na ogół umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite lub duże z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, a miejscami też deszczu. Na zachodzie i północy miejscami opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 15 mm, na Pomorzu Gdańskim i Kujawach do 20 mm. Na pojezierzach pomorskich przyrost pokrywy śnieżnej o 8 do 12 cm, na Ziemi Lubuskiej o 6 do 10 cm, na północy Wielkopolski, obszarach podgórskich Dolnego Śląska i Małopolski o około 6 cm. Na północnym wschodzie przed południem mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 2 st. C, 3 st. C na zachodzie, nad morzem oraz na północnym wschodzie, około 7 st. C w centrum do 9 st. C, 10 st. C miejscami na południu.

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, na obszarach podgórskich do 65 km/h, na północy i zachodzie z kierunków północnych i zachodnich, na pozostałym obszarze z południowych i wschodnich. W górach wystąpi halny – na Kasprowym Wierchu rozpędzi się do 120 km/h , a na Śnieżce do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i nieznacznie spadnie.

Pogoda w niedzielę 24 stycznia 2021 r.

W niedzielę wystąpią okresami opady śniegu do 1-2 cm, a na Podkarpaciu deszczu o sumie 1-3 l/m kw.

Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

Zobacz też:

Uratowano dwie zamarzające suczki, ich kołtuny ważyły 6 kg. "Dwie godziny walczyliśmy, by z grubsza ściąć te pakuły"

30-lecie "Metra" - musicalu, który łączy pokolenia: "Czuliśmy, że bierzemy udział w projekcie bajkowym"

Uczniowie ściągają podczas nauki zdalnej. "To rodzaj kompetencji miękkich"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Simple Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości