Newsy

Uratowano dwie zamarzające suczki, ich kołtuny ważyły 6 kg. "Dwie godziny walczyliśmy, by z grubsza ściąć te pakuły"

pies

Koldunov / Getty Images

Newsy

Uratowano dwie zamarzające suczki, ich kołtuny ważyły 6 kg. "Dwie godziny walczyliśmy, by z grubsza ściąć te pakuły"

pies

Koldunov / Getty Images

Suczki uratowali przed zamarznięciem mieszkańcy gminy Raszków. Z powodu skołtunionej i ciężkiej sierści psy były narażone na cierpienie. Na początku stan czworonogów był tak poważny, że pracownicy schroniska nie mogli ustalić ich płci. Teraz Punia i Funia czekają na nowy dom.

Wielkopolskie: uratowano dwie suczki

- Gdyby pieski nie trafiły do nas, to los mógłby je potraktować okrutnie; bo pewnie nie przeżyłyby ostatnich mrozów – powiedziała kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim Agnieszka Nowicka.

Zdaniem pani kierownik zwierzęta narażone były na cierpienie, ponieważ ważące po 3 kg kołtuny na każdym z nich powodowały odparzenia i rany, "które jeszcze długo będą się goić".

- Przyklejający się do skołtunionej sierści śnieg zamieniał się w lód, co powodowało jeszcze większy ciężar i przysparzało im ogromne trudności w poruszaniu się, dlatego łatwo było je złapać i przywieźć do nas – dodała kierownik.

Na początku stan zwierząt nie pozwalał ocenić pracownikom schroniska ich płci.

- Dwie godziny walczyliśmy, by z grubsza ściąć te pakuły. Po wstępnym cięciu ukazały się sympatyczne mordki, które strasznie się cieszyły, że nie mają tego dziadostwa na sobie – komentują pracownice schroniska. Okazało się, że to dwie suczki w wieku ok. 5 i 2 lat, które nazwano Punia i Funia.

Suczki szukają nowego domu

Zwierzęta otoczono opieką weterynaryjną. Są już przygotowywane do adopcji.

- Muszą iść w komplecie, bo żyć bez siebie nie mogą. Wyjazd Funi do weterynarza spowodował rozpacz u Puni - schowała się pod stół i nie chciała wyjść. Po powrocie radości nie było końca – mówią opiekunki.

Pracownicy martwią się, czy znajdzie się "dla nich wspaniały dom, taki na zawsze, taki, który je pokocha i pokaże im, że psie życie może być wspaniałe" – apelują. Zainteresowani mogą się kontaktować pod nr tel. 722 333 376.

>>> Zobacz także:

Kluby fitness chcą się otworzyć mimo restrykcji. Wiceminister ostrzega: "Będą wyłączone z pomocy publicznej"

Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19? "Turystyka szczepionkowa" to nowy trend wśród pacjentów

Maturzyści i ósmoklasiści wracają do szkół? Minister edukacji komentuje

Zobacz także: Jak zapoznać ze sobą psa i kota?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
63
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0