Newsy

Pogoda w lany poniedziałek: pochmurno i wietrznie

Newsy

Pierwszy dzień świąt wielkanocnych choć chłodny, to zaskoczył wyjątkowo słoneczną aurą. Jaka pogoda czeka nas w lany poniedziałek? Na niebie przeważać będą chmury.

Prognoza pogody na poniedziałek 4 kwietnia 2021 roku

Synoptycy IMGW prognozują, że w poniedziałek od rana strefa frontu z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem będzie na północnym zachodzie kraju, a do popołudnia nasunie się nad północno-wschodnią i centralną Polskę. - Pogodnie i bez opadów tego dnia będzie jedynie na krańcach południowo wschodnich , choć tutaj rano mogą pojawić się przymrozki do -2 st. C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 st. C. Wraz z frontem będzie przemieszczała się strefa opadów deszczu, które stopniowo będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i śnieg - podali.

Pogoda w lany poniedziałek

IMGW zapowiada, że w poniedziałek mimo napływającej chłodnej masy powietrza, na południowym zachodzie, południu i południowym wschodzie do południa temperatura maksymalna wzrośnie do bardziej wiosennych wartości i wyniesie od 10 st. C do 14 st. C.

Ponownie nieco wzmoże się wiatr, który będzie umiarkowany, a na Pomorzu nawet dość silny w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Qczaj wbiegnie w szpilkach na szczyt PKiN, jeśli zbierze 10 tys. zł na "bardzo zbożny cel"

Gracja Kalibabka z "Top Model" wygrzewa się na plaży razem z bratem Jackiem. "Afrodyta i Apollo"

Idealne ciało w czasie pandemii. "To nie jest dobry moment na bicie rekordów w dążeniu do doskonałości"

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości