Eurowizja 2023 nie odbędzie się w Ukrainie. Wskazano inny kraj

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Muzyka.interia.pl
Eurowizja 2023

Europejska Unia Nadawców opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że Ukraina nie będzie pełniła roli gospodarza 67. edycji "Konkursu Piosenki Eurowizji". Decyzję tłumaczą brakiem gwarancji bezpieczeństwa. Kto zastąpi tegorocznych zwycięzców?

Ukraina nie zorganizuje Eurowizji w 2023 roku

Eurowizja jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń muzycznych w Europie. Co roku przedstawiciele krajów rywalizują ze sobą w konkursie, który ma na celu wyłonić najlepszą piosenkę wybieraną przez jury i publiczność. W maju 2022 r. zwycięzcą 66. Konkursu Piosenki Eurowizji została Ukraina. Reprezentował ją zespół "Kalush Orchestra".

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Według eurowizyjnych zasad to właśnie tam powinna w 2023 roku odbyć się 67. edycja konkursu. Jednak w najnowszym oświadczeniu Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że tak się niestety nie stanie ze względu na trwającą w kraju wojnę. Oznacza to, że ukraińska telewizja będzie zmuszona zrezygnować z organizacji wydarzenia.

Kto zorganizuje Eurowizję w 2023 roku?

Wymogi, jakie muszą zostać spełnione to m.in. działające, międzynarodowe lotnisko, obiekt dla 10 tysięcy widzów, czy odpowiednia liczba miejsc noclegowych.

- Grupa Referencyjna EBU z głębokim żalem stwierdziła, że ​​w obecnych okolicznościach telewizja ukraińska nie może zagwarantować bezpieczeństwa i zapewnić gwarancji operacyjnych wymaganych od nadawcy do organizacji i produkcji konkursu zgodnie z jego regulaminem - napisano w komunikacie.

Kto więc według Europejskiej Unii Nadawców może zastąpić Ukrainę w organizacji Eurowizji? Według najnowszych informacji wielkim faworytem jest Wielka Brytania, która zajęła w tym roku drugie miejsce. - W wyniku tej decyzji, zgodnie z regulaminem i w celu zapewnienia ciągłości wydarzenia, EBU rozpocznie teraz rozmowy z BBC, jako tegoroczny wicemistrz, na temat potencjalnego gospodarza Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 w Wielkiej Brytanii - wyjaśniono.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Muzyka.interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stefania D'Alessandro / Contributor / Getty Images

Pozostałe wiadomości