Hobby

Dzieci gwiazd na warsztatach "Młode majsterki". Po narzędzia budowlane sięgnęła córka Zofii Ślotały

Hobby

Czy plac budowy to miejsce dla dziewczyn?
Czy plac budowy to miejsce dla dziewczyn?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie organizowane są warsztaty "Młode majsterki", na których kilkuletnie dziewczynki uczą się podstaw pracy w branży budowlanej. Inicjatywa ma zwalczać stereotyp, zakładający że zawód budowlańca przypisany jest wyłącznie mężczyznom. Jak obecne na wydarzeniu gwiazdy oceniają tę akcję?

Warsztaty "Młode majsterki" w Centrum Nauki Kopernik - szczegóły

W warsztatach dla małych majsterkowiczek mogą wziąć udział dziewczynki w wieku od 6 do 9 lat. Na prowadzonych przez profesjonalistów zajęciach poznają zastosowanie wielu narzędzi budowlanych i dostaną okazję, aby wykorzystać je w praktyce, tworząc zaprawę murarską oraz budując fragment ceglanej ściany.

Ideą projektu jest zachęcenie dziewczyn do podejmowania pracy w dziedzinach, które do tej pory kojarzone były wyłącznie z mężczyznami. Akcję skierowano również do rodziców dzieci, które w przyszłości będą zastanawiać się nad wyborem ścieżki zawodowej.

- Żeby rodzicie wiedzieli, że takie możliwości w ogóle istnieją, bo stereotypy, jakie mamy w społeczeństwie mówią, że dziewczyny do budownictwa to raczej nie. Branża budowlana jest najlepiej opłacaną branżą po IT. Kobiety będą miały ogromną szansę dobrze się wykształcić, ale równie dobrze zarobić - wyjaśnia Dariusz Grzeszczak, prezes grupy Erbud.

Zapisy na kolejną edycję warsztatów "Młode majsterki" odbędą się już jesienią.

Dzieci gwiazd na warsztatach "Młode majsterki"

Udział w akcji organizowanej w warszawskim Centrum Nauki Kopernik wzięły córki popularnych gwiazd, m. in.: Romy Gąsiorowskiej, Zofii Ślotały czy Tomasza Oświecińskiego. Celebryci zgodnie stwierdzili, że inicjatywa daje dziewczynkom siłę do walki o własne marzenia i pewność, że mogą wykonywać każdą pracę, o jakiej tylko zamarzą.

- Jestem po skończonej budowie domu i wiem, jak bardzo ciężko jest znaleźć dobrych fachowców, a tutaj próbujemy zaszczepić w małych dziewczynkach pasję do budownictwa - przekonuje aktor z filmów Patryka Vegi.

- Uważam, że pomysł na warsztaty budowlane dla dziewczynek uświadamia nam, że to wcale nie jest tak, że to jest tylko praca dla mężczyzn, tylko że kobiety też mogą tego spróbować - zaznacza Zofia Ślotała. - Tak naprawdę ja jako rodzic, przychodząc na takie warsztaty, też się dowiedziałam kilku rzeczy, bo nigdy wcześniej nie miałam zbytnio z tym styczności - dodaje stylistka.

- Pomyślałam, że fajnie zabrać córkę na taki warsztat po to, żeby mogła zobaczyć, jak wyglądają zawody, o których dziewczynki zazwyczaj nie myślą jako o tych, które mogłyby uprawiać - twierdzi Roma Gąsiorowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości