Newsy

Dwuletnia dziewczynka znaleziona w Oknie życia. Miała przy sobie list z imieniem

Newsy

The Image Bank RFGlasshouse Images/Getty Images

W poniedziałek (16 sierpnia) wieczorem w częstochowskim oknie życia znaleziono kolejne dziecko. Tym razem była to dwuletnia dziewczynka. Maluch czuje się dobrze. Sprawą już zajmuje się tamtejsza policja.

Dwulatka pozostawiona w Oknie życia

Przy dwulatce, która trafiła do Okna życia, znaleziono jedynie list z imieniem dziecka. Maluch otrzymał pomoc lekarską. Sprawą oddania dziecka już zajmuje się policja.

Warto dodać, że to już szóste dziecko, które zostało znalezione w Oknie życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Punkt prowadzony jest przez siostry służebniczki.

Okno życia - jak działa?

Okno życia działa od 28 grudnia 2008 roku i powstało z inicjatywy Caritas archidiecezji częstochowskiej i Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny (służebniczek starowiejskich). Osoby, które z różnych powodów nie są w stanie opiekować się swoim dzieckiem, mogą je w nim zostawić. Maluch, który trafił do Okna Życia, w pierwszej kolejności otrzymuje pomoc medyczną, następnie szuka się dla niego rodziny zastępczej.

Dzieci, które wymagają szczególnej opieki, trafiają do regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej "Dom Życia" im. Leonii Nastał.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pięciomiesięczna dziewczynka w oknie życia w Częstochowie. Po kilku godzinach rodzice zgłosili się na policję

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości