Newsy

Trafiła do szpitala po zjedzeniu babeczki. Po zbadaniu ciastka znaleziono przyczynę

Newsy

Daniel Mazilu/500px/Getty Images

63-letnia mieszkanka Buska-Zdroju poczuła się źle po zjedzeniu czekoladowej babeczki, którą znalazła w lodówce. Po wstępnym badaniu okazało się, że ciastko zawierają marihuanę. O przygotowanie wypieku podejrzany jest syn kobiety.

Kobieta trafiła do szpitala po zjedzeniu babeczki

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, na jednej z ulic miasta zauważył w środę spore zamieszanie. Postanowił to sprawdzić i podszedł do grupki zebranych osób. Okazało się, że jedna z przebywających tam kobiet potrzebowała pomocy, świadkowie mówili, że karetka pogotowia już została wezwana.

- Mąż 63-latki będący na miejscu oświadczył, że żona poczuła się źle po zjedzeniu babeczki, która znajdowała się w lodówce. Jej stan był na tyle poważny, że postanowił zawieźć ją do szpitala. W pewnym momencie musieli nawet przerwać podróż i wezwać pomoc na miejsce – przekazał Maciej Ślusarczyk oficer prasowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Babeczki z marihuaną

Pozostałe ciastka mężczyzna zabrał z domu, aby pokazać je lekarzowi. - Dzielnicowy poinformował o całej sytuacji dyżurnego. Pojawiło się podejrzenie, że zjedzone ciastka mogą zawierać nielegalne substancje. Do akcji wkroczyli kryminalni, którzy na miejscu wykonali wstępne badanie. Tester wykazał, że ciastka zawierają marihuanę – dodał funkcjonariusz.

Okazało się, że słodycze mogą należeć do syna 63-latki. - Policjanci odwiedzili miejsce jego zamieszkania. 37-latek został zatrzymany. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, skąd w lodówce wzięły się te niecodzienne dania – zaznaczył.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone babeczki trafiły do laboratorium.

Zobacz wideo: Kelly Osbourne ujawniła, że uzależniła się od alkoholu i narkotyków już jako nastolatka

>>> Zobacz także:

"Imprezowy narkotyk" może pomóc osobom z zespołem stresu pourazowego? Eksperci ostrzegają przed wyolbrzymianiem potencjału MDMA

Jacek Poniedziałek szczerze o trudnej przeszłości i uzależnieniach: "Wiedziałem, że mam problem już od dawna"

Justin Bieber o uzależnieniu od narkotyków: "Straciłem kontrolę nad swoją wizją kariery"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości