marihuana

  marihuana

  Sąd nakazał przywrócenie do pracy dr. Marka Bachańskiego, który w Centrum Zdrowia Dziecka w leczeniu swoich pacjentów stosował medyczną marihuanę. Czy neurochirurg będzie nadal stosował taką terapię? W studiu gościliśmy Annę Kalitę, dziennikarkę programu „Uwaga! TVN”, która towarzyszyła doktorowi w pierwszych dniach pracy po powrocie. Cały reportaż już dziś o 19.50 w programie "Uwaga! TVN". Zapraszamy!

  Naszym gościem był dr n. med. Jerzy Jarosz anestezjolog i specjalista leczenia bólu, który prowadzi punkt konsultacyjny informujący o leczeniu marihuaną. W jakich schorzeniach jest ona pomocna? Dlaczego w Polsce jest to tak trudny temat? Czy walka o legalizację medycznej marihuany ... jest propagowaniem narkomanii?

  Neurolog dr Marek Bachański leczył padaczkę środkami zawierającymi marihuanę. Dziś nie pracuje już w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Co teraz robi? Czy ma kontakt z dawnymi pacjentami? Na jakim etapie postępowania jest obecnie jego sprawa? Czy wróci do pracy w szpitalu? Dr Marek Bachański był gościem Dzień Dobry TVN.

  W poniedziałek w Dzień Dobry TVN: terapia w kategorii "eksperyment medyczny" - dr Bachański, który w leczeniu dzieci stosował marihuanę o tym, czy metoda ta znajdzie szerokie zastosowanie w Polsce. Następnie: moda dziecięca dla wybranych - co chętnie noszą mali modnisie? A na koniec: toksyczne garnki versus zdrowe gotowanie - Katarzyna Bosacka doradzi, w czym przygotowywać posiłki. Bądźcie z nami o 8.00! Zapraszają: Anna Kalczyńska i Jarek Kuźniar.

  Gość Dzień Dobry TVN aktywista, lider Wolnych Konopi Andrzej Dołecki bez wyroku przesiedział w areszcie 84 dni. Za niesłuszny areszt sąd zasądził mu odszkodowanie w wysokości 93 tys. zł. Został również oczyszczony z zarzutów, które mu stawiano. Powiedział nam o powodach aresztowania, absurdach panujących w areszcie, skutkach izolacji i walce o legalizację medycznej marihuany.

  Ostatnio głośno było o dyscyplinarnym zwolnieniu z Centrum Zdrowia Dziecka neurologa i pediatrę dr Marka Bochańskiego. Zarzucono mu, że prowadził eksperymentalną terapię leczenia padaczki medyczną marihuaną "bez planu dawkowania leków i badań kontrolnych, bez rzetelnej oceny skuteczności i bezpieczeństwa leczenia w dokumentacji medycznej pacjentów". O trudnościach związanych z terapiami eksperymentalnymi rozmawialiśmy z prof. Andrzejem Górskim i prof. Henrykiem Skarżyńskim, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Ta zbrodnia zszokowała opinię publiczną. Ojciec, będąc pod wpływem narkotyków, zabrał swoją pięcioletnią córką na spacer. W pewnym momencie wpadł w szał i brutalnie zamordował swoje dziecko. W czasie przesłuchania zeznał, że jest uzależniony od marihuany. Biegli uznali, że podczas morderstwa, z powodu odurzenia marihuaną, podejrzany nie miał zdolności do rozpoznania swojego czynu. Ta opinia przybliża Mariusza L. do wolności. Co o tej sprawie myślą goście Dzień Dobry TVN mecenas Zbigniew Roman i psychiatra dr Hubert Maria Kowalczys? Czy rzeczywiście marihuana może spowodować niepoczytalność i, czy prawo jest w takiej sytuacji bezradne?

  Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość, że w samochodzie Marka Bukowskiego znaleziono marihuanę. Śledztwo wykazało jednak, że nie należała ona do aktora. Marek Bukowski powiedział prowadzącej Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman, ile "kosztowała" go ta afera. Czy brał kiedykolwiek narkotyki? Dlaczego według niego ta sprawa wypłynęła do mediów? Czy w tym czasie stracił propozycje zawodowe? Jak media zachowywały się w stosunku do rodziny aktora? Czy podejrzewa, kto mu podrzucił narkotyki?

  Lecznicze działanie marihuany zostało wielokrotnie potwierdzone w terapii m.in.: stwardnienia rozsianego, AIDS, nowotworów, jaskry czy w terapii paliatywnej. Jednak marihuana i jej pochodne nie są w Polsce dostępne, a ich sprowadzanie z innych krajów jest nielegalne. W jakich przypadkach marihuana może pomóc? Czy należy się bać uzależnienia od marihuany? Czy to prawda, że jest mniej szkodliwa od nikotyny? W Dzień Dobry TVN gościliśmy ginekologa dr. Waldemara Kujawę i Huberta Bartola, który leczy swojego syna olejem konopnym RSO. Jaki był stan zdrowia syna Pana Huberta przed rozpoczęciem terapii olejem, a jaki po?

  Działa przeciwbólowo oraz rozluźnia mięśnie. W jakich przypadkach medycznych lekarze decydują się na tego typu formę terapii i w jakiej formie marihuana jest podawana pacjentowi? Czy marihuana medyczna uzależnia? Na te i na inne pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedział dr Paweł Grzesiowski.