Pozytywki

Wybierz laureata Pozytywki za maj 2022 r.

Pozytywki

Przedstawiamy nominowanych do Pozytywki Dzień Dobry TVN za maj 2022 r. Poniżej mogą Państwo oddać głos na osobę, która powinna otrzymać to wyróżnienie.

Pozytywki Dzień Dobry TVN - nominacje maj 2022 r.

Piotr Romanowski jest opiekunem krów, zajmuje się nimi już dziewiętnaście lat. Jedną z nich uratował dwa dni przed tym, zanim miała zostać wysłana na rzeź. Ekolog daje tym niezwykłym zwierzętom wolność i odkrywa ich świat pełen emocji. Przekonuje, że emocje zwierząt są bardzo podobne do tych, które odczuwają ludzie.

Tomasz Koper na co dzień jest kierowcą, w wolnym czasie ratuje bezpańskie zwierzęta. W tym celu założył fundację TropWarszawa. Zajmuje się wyłapywaniem bezpańskich psów. Odnajduje również te czworonogi, które uciekły od swoich właścicieli. Znają go warszawskie i okoliczne schroniska, bo ściśle z nimi współpracuje. 

Barbara Tuckendorf to uśmiechnięta i pełna energii siedemdziesięciolatka, która pokazuje, że życie na emeryturze to nie godziny na poczekalni w przychodni. Biega, ćwiczy i występuje w teledyskach największych gwiazd. Jej marzeniem jest przebiec maraton i wytrwale ćwiczy, by to marzenie zrealizować już wkrótce.

Adam Mol jest chirurgiem dziecięcym z blisko dwudziestoletnim stażem. Pomaga maluchom z wadami wrodzonymi i po oparzeniach. Był jednym z polskich lekarzy, którzy wyjechali do Lwowa, gdy rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Tam operował dzieci z wrodzonymi wadami twarzoczaszki.

Marcin Niemczewski to pasjonat i społecznik, który zorganizował akcję Darmowy Rower Małomiasteczkowy. Wraz z przyjaciółmi odnawia stare rowery, a następnie bezpłatnie użycza je mieszkańcom Mosiny. Jedynym wynagrodzeniem, jakie pobiera, jest uśmiech, który zamierza pomnażać na coraz większą skalę.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości