Styl życia

Ma 70 lat i występuje w teledyskach światowych gwiazd. "Mam parcie na szkło"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Magda Nabiałczyk/Robert Stockinger
Na 70. urodziny chce przebiec maraton
Na 70. urodziny chce przebiec maraton Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Barbara Tuckendorf to aktywna 70-latka, która uwielbia sport, świetnie odnajduje się w mediach społecznościowych i ma na swoim koncie role w teledyskach znanych twórców. Kobieta nie zamierza jednak spoczywać na laurach i już planuje swój udział w kolejnych przedsięwzięciach.

Fenomen Barbary Tuckendorf

Barbara Tuckendorf swoją energią i chęcią do życia mogłaby zawstydzić niejednego nastolatka. Ponadto jej ambicja zachwyca wszystkich. Kobieta w pół roku schudła 20 kilogramów i stale stawia sobie kolejne sportowe wyzwania. - Jeszcze nie przebiegłam maratonu i żałuję, że to tak jakoś nie było wcześniej - powiedziała 70-latka. - Teraz muszę mówić inaczej - trochę przejść, trochę podbiec, żeby nie przeżyć szoku, ale doczołgać się do mety. (...) To jest moje marzenie - dodała.

Pasje i aktywności - Basia Tuckendorf

Wcześniej Barbara Tuckendorf zajmowała się pracą biurową. Teraz jej codziennością są social media. - Facebook, Instagram, TikTok, YouTube - to są moje rzeczy. Mam parcie na szkło, lubię być w centrum uwagi i to jest moje życie - podkreśliła. Kobieta wystąpiła również w jednym z teledysków rapera Maty oraz w klipie zespołu metalowego Rammstein. - Rammstein potrzebował masy starszych wielbicielek, więc zaangażowano nas. Przygoda super, tylko ciężko było strasznie utrzymać tę tajemnicę, doczekać się, kiedy on [teledysk - przyp. red.] już będzie - wyjaśniła. Znajomi Barbary nie kryją, że jest ona kobietą wielu pasji.

- Baśka tańczy, śpiewa oraz biega - powiedział aktor Konrad Domaszewski. - Czasem ją trzeba temperować, żeby troszeczkę w końcu dorosła - dodał. - Nie pozwolę sobie odebrać tego, co mam, czyli tego luzu - podkreśliła Barbara.

Mistrzostwa we wchodzeniu po schodach

21 maja w Warszawie odbyły się europejskie mistrzostwa we wchodzeniu po schodach. Nasz reporter Robert Stockinger porozmawiał z 70-latką, tuż rozpoczęciem wejściem na samą górę 37-piętrowego wieżowca. - Nastrój bojowy, ale podszyty strachem, bo pandemia trochę kondycji zabrała, (...) trzeba mieć tę satysfakcje, że się weszło - powiedziała.

Jednak Barbara, jak zwykle nie traciła dobrego humoru i optymizmu. - Wyzwanie oczywiście jest. Na pewno się zmęczę i zasapię, ale dam radę - stwierdziła. Z pewnością jej osiągnięcia są inspiracją zarówno dla młodych, jak i starszych osób, które chcą cieszy się życiem i podejmować nowe wyzwania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Magda Nabiałczyk/Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości