Styl życia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to więcej niż uczelnia. "Otrzymasz tutaj zastrzyk pozytywnej energii"

Styl życia

Reporter:
Tomasz Zubilewicz
Pogoda na dziś
Dzień Dobry TVNPogoda na dziś

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to jedna z najbardziej wszechstronnych uczelni w Polsce. Młodzi ludzie, którzy decydują się właśnie tam kontynuować swoją edukację, mają do wyboru wiele różnorodnych kierunków. To jednak nie wszystkie zalety studiowania na tej uczelni. Dlaczego jeszcze warto ją wybrać?

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim?

Olsztyn to jedno z piękniejszych miast położonych w województwie warmińsko-mazurskim. To właśnie tutaj działa jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych uczelni w Polsce. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski kształci bowiem we wszystkich dziedzinach nauki. Tym samym każdy przyszły student znajdzie w nim idealny kierunek dla siebie.

- Mamy bardzo szeroką ofertę. Kierujemy ją do wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać, którzy chcą realizować pasje. Ponad 70 kierunków kształcenia. Bardzo szeroka oferta. Wszyscy znajdą kierunek, którym będą zainteresowani, w którym mogą realizować swoją przyszłość - powiedziała dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska, prof. UWM. Dodatkowo studenci mogą rozwijać swoje talenty. W ramach uczelni działa bowiem zespół pieśni i tańca, chór, teatr, a także akademicki klub sportowy.

Kto może studiować na UWM?

UWM wyróżnia się także położeniem. - Ośrodek akademicki mieści się w parku. Otaczają nas drzewa i jezioro. Cóż trzeba więcej? Zastrzyk pozytywnej energii można tutaj otrzymać - stwierdziła dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska. Warto dodać, że uniwersytet działa zgodnie z ideą Green University, czyli realizuje cele zrównoważonego rozwoju. - Człowieczeństwo nas zobowiązuje do tego, żeby zachować ten dar i przekazywać pokoleniom, żeby mogły się cieszyć również z tego - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Tomasz Zubilewicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości