emerytura

  emerytura

  Zmiana pracy lub odejście na emeryturę to dobry czas, żeby pokazać współpracownikom czy szefowi, że wspólne chwile spędzone w firmie były naprawdę miłe. W takich sytuacjach warto złożyć życzenia na pożegnanie z pracy. Czasem dodatkowo kupuje się również prezent lub organizuje przyjęcie, jednak to właśnie piękne kartki okolicznościowe z wyjątkowym cytatem lub wierszykiem zostają zwykle na całe lata. Sprawdź, czego życzyć na pożegnanie z pracy kolegom i koleżankom, a także przełożonemu.

  Waloryzacja rent i emerytur. Minimalna emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wynoszą 1200 zł brutto. Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy to 900 zł brutto. Sprawdź, o ile wzrosły świadczenia od marca 2021 roku.

  W okresie wakacyjnym dojdzie do skutku zapowiadana wiele razy likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych. Od 1 czerwca przez dwa miesiące każdy musi zdecydować, czy zgromadzone w OFE pieniądze chce przenieść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy na nowe Indywidualne Konto Emerytalne. Wybór jest trudny. Dlatego ekonomista Marcin Iwuć w Dzień Dobry TVN przedstawił plusy i minusy każdego rozwiązania.

  Domyślnie pieniądze, które obecnie znajdują się w OFE, zostaną przekazane na indywidualne konta emerytalne. Rząd przyjął projekt w tej sprawie. Likwidacja otwartych funduszy emerytalnych oznacza jednak pobieranie opłaty przekształceniowej. Co to oznacza dla osób pobierających świadczenia?

  Bohdan Łazuka to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. Któż z nas nie oglądał go w takich kultowych produkcjach jak "Nie lubię poniedziałku", "Halo, Szpicbródka" czy "Chłopaki nie płaczą". "Uliczkę znam w Barcelonie" nucili wraz z nim kibice w czasie Mundialu '82. Teraz lubiany artysta nie ma jednak lekko. Przez pandemię ominęło go kilka zawodowych propozycji i 83-latek musi żyć z resztek oszczędności.

  Przejście na emeryturę dla wielu osób wiąże się z ważnymi zmianami w życiu. Jeśli Twój współpracownik lub przełożony odchodzi z pracy, warto przygotować dla niego coś specjalnego, co pomoże mu zapamiętać wspólnie spędzony czas i miło Cię wspominać. Upominki i życzenia są niezwykle miłą pamiątką również dla bliskich osób, które już żegnają się z pracą. Sprawdź, czego życzyć z okazji przejścia na emeryturę. Wybierz najpiękniejsze życzenia dla policjanta, nauczyciela i księgowej.

  Jak czują się wybitni sportowcy, gdy decydują się zakończyć karierę? Czy brakuje im rutyny treningowej i ogromnych emocji związanych z rywalizacją o medale? Jak na sportowej emeryturze odnalazła się Otylia Jędrzejczak? Czy popularność pomaga w codziennym życiu?

  Pojawiła się informacja, że Cameron Diaz ma zamiar już teraz zakończyć karierę aktorską. Jeśli ta wiadomość jest prawdziwa, to co mogło wpłynąć na jej decyzję? Zastanawialiśmy się nad w Dzień Dobry TVN z reporterką Anną Wendzikowską. Rozmawialiśmy również o powodach przejścia na emeryturę znakomitego aktora Daniela Day-Lewisa. Czym może się zająć po zakończenie kariery?