dojrzałość

  Kobieta nie zamierza spoczywać na laurach i już planuje swój udział w kolejnych przedsięwzięciach.

  Menopauza to dla wielu kobiet temat tabu. Jakie emocje wywołuje u płci pięknej ten etap życia, jak wpływa na codzienność oraz relacje z partnerem? To sprawdzili twórcy raportu "Menopauza to nie pauza".

  Człowiek doświadczający uczucia wszechogarniającej pustki i braku zrozumienia, w poszukiwaniu rozwiązania swoich problemów trafia do gabinetu psychologa. Często to właśnie tam odkrywa, że jeden, bądź obydwoje rodziców byli niedojrzali emocjonalnie. Co to oznacza i jak rzutuje na dalsze życie dziecka?

  Co to jest dojrzałość emocjonalna? Ile osób, tyle definicji – każdy postrzega ją inaczej. Faktem jest, że wyklucza się ludzi, którzy nie dostosują się do społeczeństwa, a dopasowanie zawsze polega między innymi na współodczuwaniu i hamowaniu emocji w pewnych sytuacjach. Co jeszcze świadczy o dojrzałości emocjonalnej człowieka?

  Niektórzy już po 40-tce uważają, że są starzy i osiadają na laurach, nie realizując swoich marzeń, są jednak osoby, które udowadniają, że w każdym wieku można czuć się młodo. Należą do nich Barbara Tukendorf oraz Ramona Szychowiak-Brzoza, które po 50-tce są modelkami i grają w teledyskach gwiazd. Jak do tego doszło? O tym opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  "Zaakceptowanie się w skórze Fiony zabrało mi trochę czasu"

  Helena Norowicz, Maye Musk, Daphne Selfe, Carmen Dell'Orefice i Linda Rodin to seniorki, które robią furorę w świecie modelingu. Ich dojrzałą urodę można podziwiać nie tylko na zdjęciach modowych, ale także podczas pokazów i na okładkach znanych magazynów. Wszystkie są piękne, stylowe i czują się doskonale we własnej skórze. Na czym polega ich sekret?

  Karolina Korwin Piotrowska to jedna z najbardziej cenionych polskich dziennikarek i pisarek. Słynie z ciętego języka i zdecydowanych poglądów. Jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych. W jednym z ostatnich wpisów odniosła się do kwestii dyskryminacji kobiet ze względu na wiek.

  Kobieta we współczesnym świecie chce być niezależna od mężczyzny. Sposób, w jakim postrzega się kobiecą dojrzałość, mocno zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. O tym, co wypada paniom po 50-tce, a czego nie powinny robić opowiadały w Dzień Dobry TVN pisarka i pisarka Hanna Bakuła oraz aktorka Laura Łącz.

  Czy istnieje pewna granica wieku, po której przekroczeniu kobiety stają się "niewidzialne" dla reszty społeczeństwa? O tym rozmawiamy z naszymi gośćmi - aktorką Aleksandrą Konieczną oraz modelką i coachem Asią Janiną Dyrkacz.

  Choć w naszym kraju panuje przekonanie, że w pewnym wieku kobiety powinny unikać niektórych ubrań czy fasonów, istnieją fashionistki, które idą temu na przekór. Liana Gamcemlidze i Magdalena Jakubiec-Cichańska to świetne przykłady na to, że dopiero w drugiej połowie życia można rozkwitnąć, bawić się swoim stylem i nie bać się wyrażać siebie.

  Choć Instagram momentalnie pokochali głównie ludzie młodzi, coraz więcej można znaleźć tam profili, które należą do dojrzałych internautów. Do tej grupy należą Elwira Kołodziejczyk i Magdalena Jakubiec-Cichańska, które pokazują, że życie po 50-tce wcale nie musi być nudne.

  Są cały czas aktywne, pełne wigoru i nie przestają realizować swoich pasji i marzeń. Małgorzata Chruścicka i Monique Lehman są idealnym przykładem tego, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce, a nawet później. O swoim podejściu i wieku, który jest tylko liczbą, mówiły w Dzień Dobry TVN.

  Każdy z nas w głębi duszy jest jeszcze wewnętrznym dzieckiem, a samoświadomość rozwija każdego dnia. Co świadczy o naszej dojrzałości? Na to pytanie na Instagramie popróbowała odpowiedzieć sobie Magdalena. Wszystko wskazuje na to, że aktorka znalazła swoją definicję. Co na to fani?

  Wszystkie czują się bardzo młodo. Porównują się do wina: im starsze- tym lepiej smakuje. Kobiety 50 plus. Zobaczcie, jak wyglądają dojrzałe kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy jak i prywatny.

  Kochamy ich ponad wszystko. Ale i czasem ponad wszystko nas wkurzają i irytują. Rodziców, bo o nich mowa, sobie nie wybieramy. A jak układają się z stosunki z rodzicami naszych gości? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, Karolina Borkowska - właścicielka agencji PR i aktorka oraz psycholog Dorota Kalinowska.

  W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat wiek, w którym rozpoczyna się dojrzewanie u dziewczynek obniżł się do 10 roku życia. Dlaczego już kilkuletnie dziewczynki zaczynają dojrzewać? Czym spowodowane jest wcześniejsze pokwitanie? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosilśmy ginekologa Grzegorza Południewskiego i Anetę Zielińską, psychologa dziecięcego.

  Dorota Wellman nie znosi określenia "kobiety w średnim wieku", ale uważa, że te powinny mieć one wzięcie, bo są atrakcyjne, ciekawe i intersujące. Dlaczego po pięćdziesiatce trudniej znaleźć miłość? Po co, zdaniem psycholog Katarzyny Miller, mężczyżczyźni potrzebują kobiet? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę Katarzynę Dowbor, malarkę Hannę Bakułę i psycholog Katarzynę Miller. Posluchajcie rozmowy o kobietach spragnionych miłości, łajdakach i mężczyznach-ciapkach.