Zwierzęta

Pan Tomasz ratuje bezpańskie i odnajduje zaginione psy. "O to w tym wszystkim chodzi, żeby zmienić życie jakiegoś stworzenia na lepsze"

Zwierzęta

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Trop Warszawa - ratują zaginione i zagubione psy
Trop Warszawa - ratują zaginione i zagubione psy Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNTrop Warszawa - ratują zaginione i zagubione psy

Po naszych ulicach bardzo często błąkają się bezdomne lub porzucone zwierzęta. Tomasz Koper, założyciel fundacji TropWarszawa, zajmuje wyłapywaniem bezpańskich psów. Odnajduje również te czworonogi, które uciekły od swoich właścicieli. Na czym dokładnie polega jego praca? Czy zwierzaki, które łapie znajdują później nowy dom? O tym pan Tomasz opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Jak wygląda praca hycla?

Tomasz Koper na co dzień jest kierowcą. W wolnym czasie ratuje bezpańskie zwierzęta. W tym celu założył fundację TropWarszawa. - W dużym skrócie fundacja TropWarszawa zabezpiecza psy, którym trzeba pomóc, ale one boją się podejść do człowieka. Więc trzeba to zrobić w jakiś sprytny sposób [...] używamy różnego sprzętu, oczywiście to są wszystko sposoby humanitarne - klatki-łapki, siatki - mówił w Dzień Dobry TVN Tomasz Koper, prezes fundacji TropWarszawa, hycel.

Dodatkowo fundacja pomaga opiekunom w poszukiwaniach zaginionego czworonoga. - To jest taka nasza druga działka. Wspieranie opiekunów podczas poszukiwań ich psa. Tak się składa, że psy, przy których my pomagamy, są głównie lękliwe, to są psy specjalnej troski, głównie przy okazji ucieczek takich psów jest potrzebna pomoc. Większość psów takich stabilnych, spokojnych szybko się znajduje. Wspieramy merytorycznie przez telefon, co po kolei robić - dodał nas rozmówca.

Czy złapane zwierzaki znajdują nowy dom?

Choć bezpańskie psy, które łapie pan Tomasz trafiają do schroniska, to większość z nich bardzo szybko znajduje nowy dom. - Psów, które złapałem i są dalej w schronisku, są może 2-3. To są psy, mające problemy z kontaktem z człowiekiem. Wszystkie psy znajdują dom - mówił.

Pan Tomasz przyznał, że daje mu to ogromną motywację do dalszej pracy. - Po to tak naprawdę robimy. O to w tym wszystkim chodzi, żeby zmienić życie jakiegoś stworzenia na lepsze - dodał.

Jak to się stało, że mężczyzna zaangażował się w pomaganie zwierzętom? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości