Gwiazdy

Odcinek specjalny "Złomowiska PL" to wspomnienie Marka Krzykacza Pawłowskiego - niekwestionowanego "Króla Złomu"

Gwiazdy

Discovery Channel

Tej wiosny widzowie po raz ostatni zobaczą ukochanego Marka "Krzykacza" Pawłowskiego, który niespodziewanie zmarł 31 grudnia 2020. Na otwarcie nowego sezonu programu "Złomowisko PL" twórcy przygotowali odcinek specjalny - wspomnienie "Króla Złomu".

Kim był Marek "Krzykacz" Pawłowski?

Marek "Krzykacz" był związany z programem "Złomowisko PL" od początku jego powstania. Nic dziwnego, że z czasem przez fanów formatu zaczął być nazywany "Królem Złomu". Pseudonim ten został z nim do końca. Tak samo jak określenie "Krzykacz", na które zasłużył sobie ze względu na swój charakterystyczny głos.

"Krzykacz" zmarł niespodziewanie, 31 grudnia 2020. Nagła informacja o śmierci 47-latka wstrząsnęła fanami programu. Smutną wiadomość przekazano w sylwestrowy wieczór. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną zgonu był wylew. Pogrzeb odbył się 8 stycznia 2021 w Pruszkowie. Marka Pawłowskiego pożegnała rodzina, przyjaciele i fani.

- Marek przez lata był jedną z najbarwniejszych postaci. Jego zapał do pracy, kąśliwy żart oraz donośny głos pobiły serca polskiej publiczności. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o jego nagłej śmierci w noc sylwestrową 2020 roku – mówi nam Dorota Eberhardt, Content Management Director w TVN Grupa Discovery.

Odcinek specjalny "Złomowiska PL" - gdzie i kiedy oglądać?

Nagła śmierć "Króla Złomu" nie oznacza, że nie zobaczymy go już na antenie Discovery Channel. To właśnie specjalnie z myślą o nim w środę 24 lutego, o godz. 21:00 Discovery Channel oraz serwis Player.pl wyemitują odcinek specjalny programu poświęcony Markowi, postaci absolutnie nietuzinkowej, jeśli chodzi o polski świat zbieraczy złomu.

Skąd pomysł na specjalne wydanie programu "Złomowisko PL"? Okazuje się, że przyczynili się do tego sami widzowie formatu:

- Mieliśmy od Was bardzo dużo próśb, aby zrobić odcinek "Złomowisko PL", w którym bohaterowie serii będą wspominać Krzykacza, odcinek, w którym powrócimy myślami do scen melancholijnych, jak i tych zabawnych. W końcu Marek Pawłowski był, można rzec, naturalnie urodzonym, unikalnym komikiem. Przede wszystkim był autentyczny, ponieważ poza kamerami zachowywał się tak samo, jak przy realizacji odcinków. Niech to będzie trybut dla "Króla Złomu", któremu tej korony już chyba nikt nigdy nie odbierze - czytamy w komunikacie stacji.

Taka decyzja Discovery Channel spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem sympatyków polskiego "Króla Złomu":

  • Już nie mogę się doczekać
  • Ci, co szanowali Marka, byli na pogrzebie i będą teraz
  • Kochamy cię Mareczku. Teraz tam już cię nie boli. Na zawsze w naszych głowach i sercach
  • Szczery, wesoły, spoko gość. A jak!

Wiernym fanom formatu przypominamy jednocześnie, że już 3 marca rusza kolejny, 12. sezon "Złomowiska PL". Nowe odcinki możecie śledzić w każdą środę o godz. 21:00 na antenie Discovery Channel oraz w serwisie Player.pl.

Zobacz wideo: Bartosz Ostałowski i jego "Pasja na Krawędzi". To jedyny na świecie kierowca sportowy, który prowadzi samochód stopą

Zobacz też:

Nie żyje Marek Pawłowski. "Krzykacz" z programu "Złomowisko PL" zmarł w sylwestra. "Mega pozytywny człowiek o wielkim sercu"

Nie żyje Aleksander Doba. "Zmarł śmiercią podróżnika"

Ewa Bem obchodzi 70. urodziny. Czy "Pierwsza Dama Polskiego Jazzu" wystąpi jeszcze dla swoich fanów?

Autor: Oscar Dąbkowski

Pozostałe wiadomości