Gwiazdy

Pandemiczne tango we troje. Artur Andrus: "Można pędzić, ale w pewnej odległości"

Gwiazdy

W okresie pandemicznego karnawału Monika Borzym, Joanna Kołaczkowska i Artur Andrus stworzyli piosenkę pt. "Ty tu, ja tam tango". W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy artystów, jak doszło do ich współpracy oraz o czym opowiada utwór.

Tango inaczej

Artur Andrus wraz z kompozytorem Łukaszem Borowieckim zauważyli, że w tym roku niewiele osób świętowało karnawał. W tych trudnych czasach postanowili więc umilić czas rodakom wyjątkowym tangiem.

- Chcieliśmy napisać utwór, który byłby zakorzeniony w obostrzeniach pandemicznych. Pokazać, że można pędzić, ale w pewnej odległości – wyjawił Artur Andrus w Dzień Dobry TVN.

Dziennikarz napisał tekst, a Łukasz Borowiecki skomponował muzykę. Wówczas pojawiło się pytanie: kto może zostać twarzą karnawału. Artur Andrus pomyślał o piosenkarce Monice Borzym i aktorce Joannie Kołaczkowskiej. Artystki chętnie przyjęły propozycję stworzenia wspólnego dzieła. Brakowało im tylko scenariusza. Wiedzieli tylko, że Monika ma śpiewać, a Joanna z Arturem tańczyć na odległość . Zaangażowali więc Franciszka Przybylskiego, który wraz z młodymi znajomymi z Łódzkiej Szkoły Filmowej, wyreżyserował cały teledysk.

Jak tańczyć "Ty tu, ja tam tango"?

- Po prostu otworzyć łeb, ciało i nie myśleć o tańcu. Ja tak robiłam. Pustostan wewnętrzny i radość z tańca - wyjawiła Joanna Kołaczkowska. W teledysku dostrzeżemy więc improwizacje artystów. A w jakich okolicznościach się poznali?

- Te dwie panie mają ciekawy sposób do inspirowania piosenek. Monika przyniosła swoje zdjęcia z "Playboy'a", a z Aśką też parę razy zdarzyło mi się ciekawie rozpocząć współpracę. Przyszła na przykład i powiedziała, że fajnie byłoby mieć taką piosenkę o facecie, który stoi w polu zboża – tłumaczył Artur Andrus.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Mateusz Damięcki zdobył się na szczerość: "Zaznaczam nadchodzące dni czarnym krzyżykiem, jako z góry przegrane"

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło oficjalnie zapowiadają wspólny utwór! Znamy tytuł i datę premiery

Agata Kulesza w nowej produkcji Player Original! "Skazana" to pierwszy tego typu serial w Polsce

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości