Artur Andrus

  Artur Andrus

  Każdy z nas zna utwór którego tekstu nie rozumiemy, ale lubimy śpiewać. W ostatnim czasie głośno było o piosence "Czułe H2O", która powstała z okazji 120-lecia krakowskich wodociągów. Hymn wodociągów został udostępniony w sieci i krótkim czasie zyskał nie tylko popularność, ale także stał się tematem żartów. O piosenkach, których tekst wywołuje rozbawienie opowiedzieli w studio Dzień Dobry TVN: Katarzyna Pakosińska i Artur Andrus.

  Maria Czubaszek - autorka książek, kabaretów radiowych, scenariuszy seriali, tekstów piosenek, dziennikarka i felietonistka oraz jedna z najbardziej utytułowanych satyryczek - odeszła prawie 5 lat temu. Miała 76 lat. Dzięki wyjątkowej osobowości i niezwykłemu poczuciu humoru pozostała w sercach swoich przyjaciół. Jak ją wspominają?

  W poniedziałek zaczyna się rok szkolny. O tym, jak wspominają szkolne lata, czy pamiętają swój pierwszy dzień i czy bali się wywiadówek opowiedzieli nam - Artur Andrus, Wojciech Łuszczykiewicz, Dominika Gawęda i Joanna Jędrzejczyk. A Wy jak pamiętacie pierwszy dzień w szkole?

  "Szkło kontaktowe" to program satyryczno-publicystyczny emitowany na antenie telewizji TVN24. Teraz zespół magazynu stanął przed nowym wyzwaniem. "Szkło kontaktowe zostało przeniesione na deski jednego z warszawskich teatrów. Jaką formułę będzie miał spektakl "Szkła kontaktowego"? Czy podczas przedstawienia widzowie będą mogli się wypowiedzieć? O kulisach przedsięwzięcia opowiedzieli prowadzący i komentatorzy programu.

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Artur Andrus. Zwrócił uwagę m.in. na tekst dotyczący spotkania adwokatów z przedszkolakami, w wyniku którego uniewinniono owieczkę oraz artykuł o skarbówce polującej na porsche, które udają pomoc drogową. Przy okazji wyszło na jaw, dlaczego Dorota Wellman nie udziela się w mediach społecznościowych.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy - jak mówi Andrzej Sołtysik - człowieka-orkiestrę Artura Andrusa, który 10 lutego wystąpi w Krakowie w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Będzie jednocześnie wykonawcą i konferansjerem. Jakie to uczucie? Jak dobrze się zapowiedzieć? Jaką piosenkę Artur Andrus napisał dla Nat King Cole'a i Franka Sinatry? ;-)

  Subiektywny przegląd prasy poprowadził w Dzień Dobry TVN słynący z nietuzinkowego żartu Artur Andrus. A w prasie sprawy ważne i bardzo ważne: rekordowy optymizm panujący w Narodzie Polskim, bobry stresujące swym charakterystycznym sykiem trzodę na łomżyńskich pastwiskach, Siemiradzki, który może wrócić, konkurs na położną roku i bulwersująca kradzież 500 cegieł. Co jeszcze? Być może któraś gwiazda postanowiła pokazać światu swojego szwagra?

  13 października w Polanicy Zdroju rusza czwarta Festiwalu Marii Czubaszek - Cały Kazio. Motywem przewodnim tego festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i poszukiwanie radości życia. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza, artystę i przyjaciela Marii Czubaszek - Artura Andrusa, by powspominać zmarłą w minionym roku pisarkę, felietonistkę i satyryczkę. Jaki Maria Czubaszek miała stosunek do sportu? W jakich okolicznościach Artur Andrus poznał Panią Marię? Jak Czubaszek oceniała swoją twórczość? Co wyjątkowego jest w Festiwalu "Cały Kazio"?

  Zmarł Grzegorz Miecugow, współtwórca i prezenter Faktów TVN, szef redakcji Szkła Kontaktowego TVN24. W Dzień Dobry Wakacje wspominaliśmy go wraz z Tomaszem Sianeckim i Arturem Andrusem: "Straciliśmy kolegę i to w takim najważniejszym znaczeniu tego słowa, że to facet, na którym można polegać, który wiadomo, że się ujmie jak trzeba, że stanie po mojej stronie".

  Wczoraj zmarł Zbigniew Wodecki. W studiu Dzień Dobry TVN o wybitnym muzyku opowiedzieli nam Artur Andrus i Andrzej Mleczko. Artur Andrus: "Zdarzało mu się, że on znienacka, o północy, potrafił zadzwonić, tylko po to, żeby opowiedzieć dowcip". Andrzej Mleczko: "Przez te 50 lat nie pamiętam ani jednego momentu, żeby on coś złego powiedział o którymś z kolegów". A Wy jak go zapamiętacie?

  Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Marii Czubaszek - polskiej pisarki, satyryczki, scenarzystki, felietonistki, dziennikarki i komentatorki. Słynęła ze szczerych i kontrowersyjnych wypowiedzi, które niejednokrotnie były szeroko komentowane. To ona kiedyś powiedziała, że im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej lubi zwierzęta. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lubianego przez Panią Marię Artura Andrusa, by powspominać jej postać. Opowiedział kilka anegdot z życia Pani Marii. Będzie nam jej bardzo brakować.

  Przejęzyczenia zdarzają się wszystkim, ale te bardziej spektakularne wychodzą z ust polityków. Większość z nas pamięta, kiedy Józef Zych przyznał przed swoimi kolegami w Sejmie RP, że nie po raz pierwszy staje mu, a Jarosław Kaczyński wyśpiewywał w hymnie naszego kraju o marszu z ziemi polskiej do Wolski, albo grzmiał, że nikt go nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, jakie przejęzyczenia przytrafiają się Polakom.

  My, Polacy lubimy zdrabniać, np. boli nas serduszko, kiedy musimy zapłacić rachuneczki lub, gdy dostaniemy mandacik za brak bileciku. Dlaczego to robimy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. A od Mariusza Szczygiełka dowiedział się, jakie słowa zdrabniają Czesi.

  Już niebawem do księgarń trafi "Vietato fumare", czyli drugi, po "Blogu osławionym między niewiastami", tom z wyborem najlepszych tekstów Artura Andrusa. W studiu Dzień Dobry TVN Artur Andrus opowiedział o bocianim podbrzuszu o tym, co go śmieszy oraz o nauce języka angielskiego i o funkcji poczucia humoru.

  Artur Andrus & Wojciech Karolak, na naszej scenie, wykonali utwór „Zając na Manhattanie”. Jak doszło do ich wspólnego projektu? Jaki związek ma z nim Maria Czubaszek? Jaka rolę odegrały rysunki z zającem? Dorota i Marcin przepytali na okoliczność naszych gości.

  Pani Minister Elżbieta Bieńkowska, przez swoją wypowiedź: „Sorry, taki mamy klimat” , stała się bohaterką. Ale bohaterką prześmiewczych memów internetowych. Czy wypowiedź kompromituje ją moralnie i politycznie? Czy może jest oznaką twardego charakteru Pani Minister? A może to zwykła pomyłka wizerunkowa? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, dyskutowali: dziennikarz Artur Andrus oraz Michał Kamiński - deputowany do Parlamentu Europejskiego.

  Pokonał Adele i zespół Weekend. W roku 2012 jego płyta" Myśliwiecka" była najczęściej kupowaną płytą w Polsce. Śpiewa, ale się „nie zaciąga". W studiu Dzień Dobry TVN Artur Andrus opowiedział o początkach swojej kariery wokalnej. Skąd wziął się pomysł nagrania płyty? Czy ma w sobie choćby pierwiastek zadumy nad światem?

  Jaki jest przepis na piosenkę, która wzruszy Polaków i sprawi, że pójdą do sklepu po płytę? Jak pisze się i komponuje nieśmiertelny przebój? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy tych, którzy - jak mowi Marcin Prokop - popełniają niemalże hurtowo: Arturs Andrus, Roberts Chojnackiego, Norbiego i Tomasza Luberta.

  Strażak, pilot, nauczycielka, a może aktorka? Każdy z nas zastanawial się nad tym, kim chce zostać, gdy dorośnie. W programie Dzień Dobry TVN zaproszeni goście: snowbordzistka Jagna Marczułajtis, dziennikarz Artur Andrus, Miss Polonia 2011 Marcelina Zawadzka i redaktor naczelny magazynu KMAG Mikołaj Komar zdradzili, jakie były ich młodzieńcze marzenia o karierze. A Wy kim chcieliście być w dzieciństwie?

  Huczne, drogie, jak z bajki... O jakim weselu marzą Polacy? Ile włożyć do koperty w prezencie? Dlaczego na wesele trzeba przyjść z osobą towarzyszącą? Czy to prawda, że wesele to dobra okazja do tego, by pokazać się rodzinie? Niektórzy uważają, że wesele to wielki kłopot, ale też niesamowita skarbnica wiedzy o samych Polakach. O weselu po polsku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Katarzyną Dowbor, Arturem Andrusem, Katarzyną Laskowską i socjologiem Tomaszem Sobierajskim.

  Podobno mężczyźni najbardziej wstydzą się swoje wystającego brzucha. Czy porównują się do innych mężczyzn? Jak rozpoznać zakompleksionego mężczyznę? O męskich kompleksach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem, aktorem Dariuszem Jakubowski, dziennikarzem radiowej "Trójki" Arturem Adrusem i psychologiem Piotrem Mosakiem. - Powinno się mieć kompleksy - uważa Artur Andrus, bo pozwalają nam trzymać kontakt z rzeczywistością. Jakie kompleksy ma Hołowczyc, a jakie Prokop?

  O starych kawalerach i singlach i różnicach między tymi dwom pojęciami rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ekonomistą Markiem Zuberem, który o sobie mówi "starszawy kawaler", aktorem Damianem Aleksandrem - singlem, Arturem Andrusem, który jest do wzięcia i socjologiem dr. Tomaszem Sobierajskim, który jest singlem. Czy stary kawaler to pierdoła, jak mówi Dorota Wellman? Kiedy singiel zaczyna być starym kawalerem?