Monika Borzym

  W okresie pandemicznego karnawału Monika Borzym, Joanna Kołaczkowska i Artur Andrus stworzyli piosenkę pt. "Ty tu, ja tam tango". W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy artystów, jak doszło do ich współpracy oraz o czym opowiada utwór.

  Monika Borzym to jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia. Niedawno wokalistka wydała nową płytę pt. "Monika Borzym śpiewa stare piosenki". Na krążku znajdziemy niesamowite utwory, które na moment pozwolą nam przenieść się do lat 30. Skąd pomysł na taki projekt?

  Monika Borzym wypuściła nowy singiel "Takie ciało" i zapowiedziała wydanie płyty "Monika Borzym śpiewa stare piosenki". Jazzowa piosenkarka zgodziła się także opowiedzieć nam o najnowszym projekcie, a także o tym, co wydaje się być nieodłącznym elementem szczęścia i spełnienia, i to nie tylko wśród kobiet - o samoakceptacji.

  Głos Moniki Borzym jest jedyny i niepowtarzalny, dlatego największe gwiazdy jazzu zwróciły na nią uwagę. Na scenie Dzień Dobry TVN artystka zaprezentowała utwór "Falling", pochodzący z jej drugiej płyty "My Place".

  Dziś w Dzień Dobry TVN prawdziwa gratka dla wielbicieli jazzu. Odwiedziła nas Monika Borzym młoda gwiazda, która nagrała właśnie płytę, na której towarzyszą jej między innymi: arcymistrz gitary jazzowej John Scofield i wirtuoz gitary akustycznej Romero Lubambo. Na scenie Dzień Dobry TVN: Monika Borzym! Zapraszamy!

  Na polskim rynku muzycznym ukazała się wyjątkowa płyta. Nagrała ją 21-letnia Monika Borzym we współpracy z wybitnym pianistą i aranżerem Gilem Goldsteinem, który pracował ze Stingiem i Bobby’m McFerrinem. Monika wzięła na warsztat znane piosenki światowej sławy wokalistek: Amy Winehouse, Dido, Eryki Badu, Reginy Spektor czy Björk. Czy wyróżniona przez Michała Urbaniaka młoda Polka podbije amerykański rynek?