Duet Majewska - Korcz zamienił się w trio. Do gwiazd sceny muzycznej dołączył Artur Andrus

Źródło: Dzień Dobry TVN
Alicja Majewska z przyjaciółmi + urodziny Włodzimierza Korcza
Alicja Majewska z przyjaciółmi + urodziny Włodzimierza Korcza
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Artur Andrus oraz ikoniczny duet – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz połączyli siły i wydali płytę "Piosenki Korcza i Andrusa". Na tym nie koniec. Już 23 listopada swoją premierę będzie miała wyjątkowa i pełna anegdot książka "Koneserzy kolejnego dnia, czyli Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa". Nam artyści opowiedzieli o owocnej współpracy, a także zaaranżowali małą niespodziankę.

Majewska, Korcz, Andrus i ich nowe wydawnictwa

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz znają się doskonale. Wokalista i kompozytor oraz autor tekstów współpracują ze sobą od 47 lat. Jak oboje przyznają, droga ta pełna była zakrętów, przekomarzania się i niezgodności. Jednak wciąż trwają w przyjaźni i pracują nad kolejnymi projektami. Jak się poznali?

- Pierwsze spotkanie wygadało tak, że potrzebowałem chórków do nagrań (...). W chórku był taki zespół Partita i była tam Majewska, ona się wyróżniała. Wiedziałem, że wcześniej czy później będzie solistką i się sprawdziło – powiedział Włodzimierz Korcz.

Nieco później kompozytor napisał dla Alicji pierwszą piosenkę. Był to utwór "Być kobietą". Od tej pory rozwija się wielka przyjaźń. Co wiedzą o sobie nawzajem? O to zapytał artystów Artur Andrus. Dziennikarz zapisał na dyktafonie ponad 35 godzin rozmów i stworzył biografię, opowieść o sukcesach i porażkach, koncertach, których się nie zapomina, o tym, czego nie widać na scenie i co pamięta się przez całe życie.

- To jest zapis dużego i ważnego fragmentu naszego życia. Życia publicznego i tego, co dzieje się bezpośrednio za tym, garderoba. Dojście do estrady, dojście do tego, żeby zaśpiewać, zagrać. W międzyczasie okazało się, że rozmawiamy ze sobą w sposób, który dalece odbiega od szablonów. Ja miałem siebie za człowieka dojrzałego, po przeczytaniu książki mam wątpliwości – stwierdził Włodzimierz Korcz.

Na pytanie, jak powstała książka, Artur Andrus odpowiedział: "To była rozmowa. Z rozmowy wynikają najlepsze rzeczy. Część powstała w ramach koncertów. Ja siedziałem z tyłu, obstawiłem cały samochód magnetofonami, dyktafonami i nagrywałem rozmowę w czasie jazdy".

Z książką równolegle powstawała płyta. Dziesięć piosenek z tekstami Artura Andrusa do muzyki Włodzimierza Korcza w wykonaniu Alicji Majewskiej. Artyści z tej okazji przygotowali także trasę koncertową. Swoją twórczość przedstawią na 70 koncertach. Pierwszy odbędzie się w Warszawie.

Niespodzianka urodzinowa w Dzień Dobry TVN

Włodzimierz Korcz 13 listopada obchodzi 79. urodziny. Z tej okazji fani przygotowali dla niego niespodziankę. Do naszego studia przyjechały cztery osoby z fanclubu i wręczyły kompozytorowi tort oraz zaśpiewały sto lat.

- Zaraz się popłaczę - skomentował solenizant.

Alicja Majewska i jej przyjacielskie relacje z fanami

Alicja Majewska od lat ma wierne grono fanów. Jak przyznaje, są to nie tylko słuchacze jej twórczości, ale przede wszystkim przyjaciele, którzy odwiedzają ją w domu. Jak wyglądają ich relacje? Zobaczcie wideo.

Alicja Majewska i jej wielbiciele
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/Easy News

podziel się:

Pozostałe wiadomości