Cello Brothers na scenie Dzień Dobry TVN. Ich nowy album to szyfr do miłości

Cello Brothers na scenie Dzień Dobry TVN
Cello Brothers w piosence „Nie”
Źródło: Dzień Dobry TVN
Duet Cello Brothers stworzył autorski album, na którym znalazło się osiem utworów. Jeden z nich artyści zagrali na scenie Dzień Dobry TVN.

Cello Brothers - kim są?

Wiolonczelowy duet tworzą Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk. Ten pierwszy jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów i - mimo młodego wieku - w swoim dorobku artystycznym ma koncerty w takich salach jak: Weill Hall w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Chamber Music Hall w Filharmonii Berlińskiej, Brahms Saal w Musikverein we Wiedniu czy w Europejskim Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Znakomitymi osiągnięciami w wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym może się także pochwalić drugi członek zespołu, Mikołaj Błaszczyk. Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć: dwukrotne Stypendium Idyllwild Summer Arts Academy (California) w latach 2011 oraz 2012, drugie miejsce na XXIV Konkursie FLAME w Paryżu 2013, pierwsze miejsce na V Sochaczewskim Konkursie Młodego Wiolonczelisty 2013, pierwsze miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą, trzecie miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego.

Artyści niedawno wydali album, na którym znalazło się osiem utworów zatytułowanych w kolejności tworzącej szyfr. "One", "Tworzą", "Sens", "Naszego", "Życia", "Bo", "Czemu" i "Nie". Są to utwory inspirowane relacjami miłosnymi. Świadczy o tym już sam tytuł płyty, który można odczytać jako angielskie "jeden" lub jako polskie "one".

Cello Brothers na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie zespół Cello Brothers zagrał utwór "Nie". Jak wam się podoba ten wykon?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/EastNews

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy