Gwiazdy

Dlaczego LP zajęła się muzyką? "Piszę te piosenki przede wszystkim, by mi ulżyło"

Gwiazdy

Aktualizacja:

LP to artystka, której kariera nabrała tempa po wydaniu singla "Lost on you". Od tamtej pory sprzedała miliony płyt, a bilety na jej trasy koncertowe rozchodzą się w zawrotnym tempie. W tym roku wokalistka musiała odwołać trasę, dlatego przygotowała dla fanów niespodziankę, nowy singiel "The one that you love". O pracy nad utworem z gwiazdą rozmawiała Gabi Drzewiecka.

Nowy singiel - miłość, uczucia i emocje

"The one that you love" to piękna i mocna piosenka o miłości, oddaniu, związkach oraz o byciu niedocenianym. Artystka od początku swojej kariery czerpie inspiracje z emocji, jakie dostarczają jej relacje z innymi ludźmi. Jak przyznała, jej zdaniem wszystkie problemy dotyczące związków są dla nas lustrem i pokazują, nad czym musimy pracować.

Ja piszę te piosenki przede wszystkim, żeby mi ulżyło, odsłaniam się i wyrzucam wszystko

- wytłumaczyła.

Laura Pergolizzi kryjąca się pod pseudonimem LP do singla nagrała również klimatyczny teledysk. Klip nakręcono w Big Sky Ranch w Simi Valley w Kalifornii, a za jego reżyserię odpowiedzialny był Darren Craig. Niesamowite widoki i obraz jadącej na koniu artystki robią wrażanie. Uwagę zwraca także jej śnieżnobiały kostium.

Zdradzę ciekawostkę, miałam na potrzeby tego nagrania przygotowane dwie pary spodni. Były uszyte z bardzo elastycznego materiału, mogłam podnieść nogę wysoko nawet nad głowę, by wsiąść na konia

– powiedziała artystka.

Czas kwarantanny - życie muzyka

Okres lockdownu był nowym i dość trudnym momentem dla artystów. Muzycy, których do tej pory całym życiem było koncertowanie, nagle zostali zamknięci w domach bez możliwości bezpośredniego kontaktu ze swoimi fanami. Czego w tym czasie dowiedziała się o sobie Laura?

Myślę, że wiedziałam to już wcześniej, ale utwierdziłam się w tym, że szybko potrafię się przystosować, tak po prostu. W tym okresie byłam też bardzo kreatywna

- opowiedziała.

Czy możemy spodziewać się nowej płyty? Laura skromnie przyznała, że w czasie izolacji napisała sporo piosenek, z których jest zadowolona. Fani wokalistyki mogą już zatem z niecierpliwością czekać na kolejne utwory.

Wychowanie w rodzinie z innymi poglądami na życie

Artystka pochodzi z rodziny, dla której liczy się tzw. "porządne wykształcenie". Jak przyznała Laura, w takich warunkach bardzo trudno jest się zbuntować i podjąć decyzję o podążaniu ścieżką artystyczną.

Mnie powtarzano, to niemożliwe, to jak wygrana na loterii. To prawda, tak jest i nie będę udawała, że jest inaczej. Myślę też, że zajmowanie się czymś, co cię nie interesuje, nie ma sensu. Warto robić to, co się kocha lub przynajmniej spróbować

- deklarowała artystka.

Laura postanowiła podjąć ryzyko i spróbowała swoich sił w branży muzycznej. Oprócz własnych autorskich piosenek artystka pisała także utwory dla znanych gwiazd, takich jak choćby Rihanna. Jak czuła się w momencie, gdy singiel jej autorstwa śpiewany przez kogoś innego odnosił trafiał na szczyty list przebojów?

To było super. Zadziwiające, że gdy stałam się znaną autorką piosenek, sama zaczęłam swoją karierę. Podpisałam kontrakt muzyczny i pisałam już tylko dla siebie

- podsumowała artystka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Czterolatek kierował maszyną rolniczą, pomagając ojcu w polu. Policja: "Jest to trudne do uwierzenia"

Szokujące wyznanie Ozzy'ego Osbourne'a. Muzyk próbował zabić swoją żonę

Pamiętacie Alę z zespołu Blog27? W życiu wokalistki zaszły właśnie poważne zmiany

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości