Gwiazdy

Kukulska zaśpiewała z Kayah. Reedycja "Czułych strun" to wyjątkowy album

Gwiazdy

Autor:
Milena
Jaworska
Reporter:
Mateusz Hładki
Muzyczne trio – Kukulska, Kayah i… Chopin
Muzyczne trio – Kukulska, Kayah i… Chopin Źródło: Dzień Dobry TVN

Dwie utalentowane polskie wokalistki po raz pierwszy we wspólnym utworze. Opowiadają o wspólnej pracy oraz zdradzają, jakie relacje łączą je w życiu prywatnym. Jaką piosenkę wykonują wspólnie?

Natalia Kukulska tworzy reedycję "Czułych strun"

Album "Czułe struny" Natalii Kukulskiej był wielkim sukcesem, teraz artystka postanowiła zaprezentować niezwykłe utwory w nowej odsłonie - przy współpracy z innymi wokalistami.

- Reżyserką teledysku jest Olga Czyżykiewicz, natomiast wyjaśnijmy, że kawałek "Pod powieką" w wykonaniu samej Natalii Kukulskiej mogliśmy już usłyszeć na jej płycie "Czułe struny". Ta płyta z muzyką Chopina to ogromny hit, pokryła się platyną i teraz uwaga - 26 listopada wychodzi reedycja tej płyty i kawałki, które już znamy, zaprezentowane będą w duetach - zauważył w programie Mateusz Hładki.

Na płycie usłyszeć będzie można utwory stworzone we współpracy m.in. z Mattem Duskiem oraz Jakubem Józefem Orlińskim.

"Pod powieką" - utwór Kayah i Natalii Kukulskiej będący wyzwaniem

Artyści w swojej pracy napotykają różne przeszkody. Kayah i Natalia Kukulska zdradzają, jakie problemy towarzyszyły im w trakcie współpracy nad piosenką "Pod powieką".

- Przyznasz Natalia, że próbowałam się ze dwa razy już wycofać, bo myślałam, że nie dam rady - powiedziała Kayah. - Z pisania, na początkowym etapie. To bardzo trudna konstrukcyjnie piosenka. W języku polskim nie ma tak wielu jednosylabowych słów, żeby się nie powtarzać.

- Mimo wszystko Fryderyk Chopin nie pisał, oprócz kilku pieśni, utworów na wokal, w związku z tym ta melodia rzeczywiście nie ma takiej konstrukcji naturalnej do zaśpiewania. Ja z kolei wiedziałam, że tylko wokalistka jest w stanie napisać takie słowa, żeby wiedzieć, jak to zaśpiewać i tak też się stało - skomentowała pracę nad utworem "Pod powieką" Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska i Kayah - pierwsza współpraca

Okazuje się, że wokalistki znają się bardzo dobrze i łączą je przyjacielskie stosunki. W rozmowie z Mateuszem Hładkim wspominały o tym, że poznały się w latach 90.

- Było mnóstwo zakulisowych sytuacji, scen z naszego życia prywatnego, takich wspaniałych - przyznała Natalia Kukulska.- Ale poza tym zdałam sobie sprawę, że nie nagrałyśmy nigdy nic razem, oprócz tego, że rzeczywiście ostatnim projektem była "Życia mała garść", czyli koncert poświęcony moim rodzicom, gdzie Kasia przepięknie śpiewała.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości