Gwiazdy

Sukienka Amy Winehouse została sprzedana na aukcji. Jej cena robi wrażenie

Gwiazdy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
PAP
x-newsAmy Winehouse

Sukienkę, torebkę i wiele innych rzeczy należących do Amy Winehouse można było nabyć na aukcji zorganizowanej w Beverly Hills. Kwoty, za jakie zostały sprzedane, mogą przyprawić o zawrót głowy. Część uzyskanych pieniędzy ma być przeznaczona na cele charytatywne.

Sukienka Amy Winehouse sprzedana na aukcji

za 243 tysiące dolarów została sprzedana krótka sukienka, w której brytyjska piosenkarka Amy Winehouse wystąpiła podczas swego ostatniego dużego koncertu. Taką informację przekazał dom aukcyjny Julien's Auction w Beverly Hills, w którym w niedzielę 7.11 odbyła się licytacja. Spodziewano się, że sukienka, którą uszyła wokalistce jej wieloletnia projektantka i stylistka Naomi Parry, zostanie wylicytowana za maksymalnie 20 tysięcy dolarów. Nie podano, kto jest jej nabywcą. Amy Winehouse miała ją na sobie podczas koncertu w Belgradzie w czerwcu 2011 roku, gdy już wyraźnie cierpiała z powodu uzależnienia od alkoholu i narkotyków. 27-letnia piosenkarka, która m.in. potykała się co chwilę na scenie i nie pamiętała tekstów utworów, została wtedy wygwizdana przez widownię. Wkrótce potem odwołała dwa najbliższe występy, a potem całą trasę koncertową. 23 lipca 2011 roku gwiazdę znaleziono martwą w jej mieszkaniu w Londynie.

Zobacz video: Odeszli w tym roku...

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…
Dzień Dobry TVN

Pieniądze za rzeczy Amy Winehouse wesprą walkę z nałogami

Na aukcji w Beverly Hills pod młotek poszło w sumie ponad 800 przedmiotów należących do Amy Winehouse. Wiele z nich sprzedano za sumy znacznie wyższe niż oczekiwano. M.in. skórzana torebka w kształcie serca, którą wyceniono na 20 tys. dolarów, znalazła nabywcę za blisko 205 tys. dolarów. Aukcję pomogli zorganizować rodzice Amy Winehouse, Mitch i Janis. Część pieniędzy ma trafić do fundacji jej imienia, której celem jest ochrona młodzieży przed alkoholizmem i narkomanią.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości