Kayah

  Trzeciego dnia wielkiego muzycznego święta na scenie trójmiejskiej Opery Leśnej stanęli Kayah, Bovska, Margaret, Mery Spolsky i Nick Sinckler, zaskakując publiczność wspólnym występem.

  "Towarzyszy nam ogromna trema".

  - Nie próbujcie nas złożyć do trumny - apeluje.

  Dochód z piosenki zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w atakowanym przez Rosję kraju.

  ."Na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, nie ma słów".

  Nagranie zakulisowego występu Beaty Kozidrak zrobiła furorę w sieci. Spontaniczne wykonanie piosenki "Sweet dreams" skradło serca fanów. "Annie Lennox testuje już Testosteron" - skomentował Mateusz Hładki.

  "Chociaż nie przelewało się, chociaż było ciasno, ale było rodzinnie".

  Dwie utalentowane polskie wokalistki po raz pierwszy we wspólnym utworze. Opowiadają o wspólnej pracy oraz zdradzają, jakie relacje łączą je w życiu prywatnym. Jaką piosenkę wykonują wspólnie?

  Nagrany w duecie z Natalią Kukulską utwór jest zapowiedzią nowej odsłony cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem chopinowskiego projektu gwiazdy.

  Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens z okazji pierwszej rocznicy ślubu wyprawili huczną, przebieraną imprezę. Z zakochanymi bawiła się cała plejada gwiazd. Nie zabrakło również byłej żony producenta - Kayah, która wraz z partnerem przebrała się za gospodarzy. Jak na ich stroje zareagowali jubilaci? Na to pytanie odpowiedzieli naszej dziennikarce, Karolinie Kalatzi.

  Kayah została mamą w 1998 roku. Wtedy była już cenioną artystką, która święciła triumfy na polskiej scenie muzycznej. Kiedy na świat przyszedł jej syn, musiała jednak przyznać przed samą sobą, że rzeczywistość ją przerasta. Po tym, jak głośno powiedziała, że zmagała się z depresją poporodową, poczuła, że takich kobiet jak ona jest więcej. One także uświadomiły sobie, że trudne chwile mogą dotknąć każdego, a proszenie o pomoc nie jest powodem do wstydu.

  Fryderyki 2021 za nami. Podczas gali wręczenia najważniejszych nagród muzycznych w Polsce pojawiło się wielu artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. Kayah, Natalia Szroeder, Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny czy Margaret. A jak prezentowali się na czerwonym dywanie? Sprawdźcie poniżej i zagłosujcie w naszej sondzie, czyja galowa stylizacja była najlepsza.

  Kayah i Nick Sinckler podbijają teraz stacje muzyczne z piosenką "Kochaj różnym być". Ich niezwykły duet to zaproszenie do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły. Przebojowy utwór niesie za sobą bardzo ważne przesłanie.

  Kayah i Krzysztof Iwaneczko zaskoczyli fanów wspólnym duetem. Choć piosenka "Nie dzielcie nas" powstała dwa lata temu, obecnie jej tekst stał się dla odbiorców jeszcze ważniejszy. Wspólny kawałek jest pokojowym manifestem do wszystkich ludzi na całym świecie.

  Problemy ze zdrowiem psychicznym dotyczą coraz więcej osób. Mimo, że w społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, że jest to powód do wstydu, coraz więcej gwiazd decyduje się publicznie mówić o tym, że i ich one dotykają. Kto ze znanych ludzi mierzył się lub mierzy z zaburzeniami zdrowia psychicznego?

  Utarło się przekonanie, że zdany egzamin dojrzałości jest gwarancją sukcesu zawodowego. Choć matura rzeczywiście może okazać się pomocna w kształtowaniu ścieżek kariery, to w wielu przypadkach pasja i determinacja wystarczy, aby osiągnąć naprawdę wiele. Komu się to udało?

  19 kwietnia obchodzimy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, po raz kolejny Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję "Żonkile". Na Instagramie polskie gwiazdy opublikowały zdjęcia z żółtymi kwiatkami. Wśród nich są między innymi Katarzyna Zielińska, Kayah, Anna Kalczyńska oraz Antoni Królikowski.

  Mariusz Szczygieł, Kayah, Bartosz Bielenia, Magdalena Boczarska i Katarzyna Zielińska to ambasadorzy akcji "Żonkile" 2021, która organizowana jest przez Muzeum POLIN. Celem tej inicjatywy jest upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. - W tym roku zdecydowaliśmy się na akcję tematyczną poświęconą także pamięci kobiet, które walczyły w zrywie – tłumaczy koordynatorka projektu, Zofia Bojańczyk.

  Dokładnie 22 lata temu Kayah wydała płytę nagraną z Goranem Bregovicem. Z tej okazji artystka wspomina trasę koncertową związaną z tym hitowym albumem. Pyta fanów, co najbardziej im się podobało i pokazuje ulubiony kadr z klipu, który był zapisem tournée.

  Krzysztof Krawczyk od kilku tygodni walczył z koronawirusem. Niedawno opuścił szpital. Niestety, 5 kwietnia manager muzyka przekazał informację o jego śmierci. Wokalista zmarł po tym, jak zasłabł i wrócił do placówki. Gwiazdy przesyłają kondolencje najbliższym piosenkarza i żegnają go, dzieląc się osobistymi wspomnieniami.

  Kayah, Wodecki, Badach, Villas, Kowalska, Gawęda, Bem - to tylko niektóre z kultowych postaci z polskiej estrady muzycznej, które swoje utwory nagrywały w Studio Chróst. W latach 90-tych założył je Winicjusz Chróst, znany z zespołu Breakout, a obecnie miejsce to prowadzą córka i żona muzyka.

  Pod koniec lat 90. XX w. Kayah była gospodynią programu "To było grane". Ostatnio na jej instagramowym profilu pojawiło się zdjęcie wykonane podczas nagrań show. Wpis gwiazdy wywołał falę wspomnień.

  W tym roku do akcji "Szlachetna paczka" dołączyła Kayah, która w rozmowie z Basią Pasek opowiedziała, dlaczego warto pomagać. Przy okazji zdradziła, co słychać u jej syna, który ostatnio świętował 22. urodziny.

  1 grudnia syn Kayah i Rinke Rooyensa obchodził 22. urodziny. Z tej okazji dumna mama pochwaliła się w mediach społecznościowych archiwalnym zdjęciem Rocha. Tata opublikował natomiast story z życzeniami. Jak obecnie wygląda?

  28 listopada minęły 102 lata od uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. W rocznicę tego wydarzenia tysiące Polek wyszły na ulice, by manifestować sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju. W mediach społecznościowych zagościły poruszające wpisy gwiazd.

  Kayah oraz Maria Sadowska stworzyły duet, który wzrusza do łez wykonaniem utworu "Kocham Cię". Teraz wokalistki postanowiły pójść o krok dalej i zaproponowały fanom wyjątkową akcję #ObiecujęCięKochaćBo, która ma otworzyć ich na zwierzenia. Te być może staną się motywem kolejnej piosenki.

  Kayah i Mery Spolsky wypuściły wspólny utwór. Piosenkarki połączyły siły w imię wyjątkowego projektu - numer został zrealizowany na potrzeby nowego serialu stacji TVN, pt. "Królestwo kobiet".

  Piosenka "Królestwo Kobiet" to hołd dla siły i jedności kobiet. Zainspirowana serialem o tym samym tytule, jest efektem pracy niezwykłego duetu Kayah i Mery Spolsky. Jakie niesie przesłanie?

  Kayah to kobieta rakieta, którą trudno jest zatrzymać w jednym miejscu. Śpiewa, tworzy, pisze, a do tego prowadzi własną audycję radiową. Co i kto ją inspiruje oraz jaki jest jej cel rozmów w projekcie "Tu i Teraz?" Na te pytania gwiazda odpowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

  Karolina Cicha to polska artystka folkowa. Już 11 września ukaże się jej najnowsza płyta „TANY”. Album promuje piosenka „Płacz nad młodością, co odchodzi”, do której piosenkarka zaprosiła Kayah. Wokalistki opowiedziały o swojej współpracy, a potem wystąpiły na naszej scenie.