Kayah świętuje urodziny. Kultowa "Supermenka" przygotowała niezwykły prezent dla fanów

Kayah świętuje urodziny
Kayah
Źródło: Kamil Piklikiewicz / East News
Kayah, piosenkarka, producentka, ikona, kończy dziś 54 lata. W dniu urodzin światło dzienne ujrzała nowa piosenka wokalistki. Nagrany w duecie z Natalią Kukulską utwór jest zapowiedzią nowej odsłony cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem chopinowskiego projektu gwiazdy.

Urodziny Kayah

54 lata temu w Warszawie na świat przyszła Katarzyna Magdalena Szczot, która w 1988 roku zawojowała polską scenę muzyczną lansując utwór "Córeczko". Jej energia, nowoczesne brzmienia w połączeniu z nutą nostalgii i niebanalny natychmiast skradły serca publiczności. Z każdą kolejną płytą Kayah mocniej osadzała się na polskiej scenie muzycznej. Jej status mega gwiazdy potwierdził album wydany wspólnie z Goranem Bregoviciem, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. W 2017 roku światło dzienne ukazała się edycja specjalna płyty. Dziś trudno sobie wyobrazić polską muzykę bez takich przebojów jak "Prawy do lewego" czy "Śpij kochanie, śpij".

Kayah - równolegle do działalności solowej - dała się poznać jako prawdziwa królowa duetów. Śpiewała m.in. z Krzysztofem Kiljańskim, Viki Gabor, Marią Sadowską, Mery Spolsky. Teraz do tej grupy dołączyła Natalia Kukulska, z która piosenkarka zaśpiewała najnowszy numer zatytułowany "Pod powieką". Pod powieką”, czyli preludium e-moll Fryderyka Chopina w opracowaniu symfonicznym Pawła Tomaszewskiego. Emocjonalna historia zawarta w tekście napisanym przez Kayah, znalazła swoje odbicie w poruszającym teledysku, który wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz. 

- Okolice moich urodzin, to często niespodzianka muzyczna dla Was! Kocham w tym dniu każdą szansę podzielenia się z Wami cząstką swojej wrażliwości. Dokładnie 5 lat temu wydałam płytę „Gdy pada śnieg”. 5 listopada miały swoje premiery płyty: „Kamień” i „Transoriental Orchestra”. I tym razem w dniu swoich urodzin będę miała szansę podzielić się z Wami cząstką siebie - napisała na swoim facebookowym profilu wokalistka. - A wszystko za sprawą Natalii Kukulskiej, która nie tylko namówiła mnie bym napisała dla niej tekst do preludium Chopina, ale także do tego wszystkiego zaprosiła mnie byśmy wykonały ten utwór wspólnie! Olga Czyżykiewicz stworzyła do tego tak poruszający klip, że nie obiecuję, że łzy się nie poleją… - dodała.

Natalia Kukulska w duecie z Kayah

Piosenka "Pod powieką" pierwotnie znalazła się na płycie "Czułe struny" Natalii Kukulskiej. Album zawiera wybrane dzieła Fryderyka Chopina, które po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Duet z Kayah zapowiada reedycję wydawnictwa, która zostanie wzbogacone, na którym w duecie z Natalią usłyszymy: wspomnianą KayahJakuba Józefa Orlińskiego oraz Matta Duska. Na albumie usłyszeć można będzie anglojęzyczne wersje pięciu utworów.

- Utwór „Pod powieką” z tekstem i udziałem wspaniałej Kayah to emocjonalna, pełna głębi i dramatyzmu opowieść, z którą zidentyfikuje się zapewne niejedna kobieta, mająca nadszarpnięte poczucie własnej wartości - powiedziała Natalia Kukulska o współpracy z wokalistką. - Choć utwór i jego przesłanie ma charakter osobisty to jego treść jest uniwersalna i wywołuje duże wzruszenie. Jestem bardzo wdzięczna Kasi za to spotkanie na płaszczyźnie muzycznej i ludzkiej - podkreśliła.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło: Agora Muzyka

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz / East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości