Gwiazdy

Agnieszka Hyży opublikowała zdjęcie ciążowego brzuszka i poruszyła trudny temat

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Miasto kobiet/x-newsAgnieszka Hyży

Sprawa śmierci 30-letniej kobiety w ciąży od kilku dni poruszana jest w mediach, ale także w rozmowach zaniepokojonych Polek. Przedstawiciele świata show-biznesu również nie szczędzą gorzkich słów na temat tragedii, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Do dyskusji włączyła się Agnieszka Hyży, która opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie ciążowego brzuszka. Fotografię opatrzyła poruszającym opisem.

Agnieszka Hyży opublikowała zdjęcie ciążowego brzuszka

Agnieszka Hyży wkrótce po raz kolejny zostanie mamą. Dziennikarka podzieliła się tą informacją z fanami w połowie sierpnia 2021 roku. Wtedy na jej instagramowym profilu pojawił się rozległy wpis na temat szczęścia, które niesie za sobą błogosławiony stan.

Młoda mama po raz kolejny zdecydowała się opublikować w mediach społecznościowych post na temat najważniejszej roli w życiu kobiety, jednak tym razem pod zdjęciem ciążowego brzuszka znalazły się smutne i poruszające słowa. Agnieszka Hyży wyraziła w ten sposób swój niepokój, związany z tragedią w szpitalu w Pszczynie, a co za tym idzie także i z nowelizacją kodeksu karnego.

Zobacz wideo: Miasto Kobiet. Agnieszka Hyży o wsparciu po poronieniu

Miasto Kobiet. Agnieszka Hyży o wsparciu po poronieniu
Miasto Kobiet. Agnieszka Hyży o wsparciu po poronieniu

Agnieszka Hyży o tragedii w Pszczynie

Agnieszka Hyży opublikowała w sieci czarno-białą fotografię, na której ona i jej partner obejmują ciążowy brzuszek. Obok zamieściła zdjęcie, które pojawiło się już także na profilach innych znanych osób. Obraz przedstawia zapis o karach, które mają grozić kobietom za dokonanie aborcji z powodu gwałtu. W rozległym opisie publikacji dziennikarka podkreśliła, że choć czas związany z oczekiwaniem na potomka powinien wiązać się przede wszystkim ze szczęściem, aktualna sytuacja w naszym kraju zmusiła ją do zredagowania zupełnie innej treści.

- Takie zdjęcie powinno mieć tylko pozytywny opis. Bo pokazuje cud, który dotyczy dwojga ludzi. Czekających od lat na spełnienie marzeń o powiększeniu rodziny, o zdrowej ciąży i zdrowym dziecku. Ale romantycznego opisu nie będzie, choć taka przecież jest historia tego zdjęcia. Nie spodziewałam się, że w tak ważnej i pięknej dla mnie chwili, będę czytać setki artykułów pełnych strachu, łączyć się z cierpiącymi kobietami i ich rodzinami, włączać się w publiczną dyskusję dotyczącą spraw tak intymnych, kruchych i dotykających najtrudniejszych aspektów życia człowieka. NIE POTRAFIĘ SIEDZIEĆ CICHO, gdy dzieje się coś takiego wokół mnie i blisko mnie. I mnie również dotyczyło. Rozmawiam z lekarzami, położnymi, innymi kobietami. Oczywiście, to wielowymiarowe i wielowątkowe dyskusje, ale nie można sprawdzić życia i bezpieczeństwa człowieka do przepisów i wojny politycznej. Dziś jestem częścią wielkiej społeczności Mam i Kobiet, ale czuję się jak mała i słaba jednostka, której życie i zdrowie jest w rękach szaleńców - czytamy poruszające słowa, które spotkały się ze zdecydowaną reakcją internautów. Wpis Agnieszki Hyży wywołał prawdziwą lawinę komentarzy. Większość z nich pochodzi od kobiet, którym także towarzyszy uczucie niepokoju. Poruszone postem wyraziły swój sprzeciw wobec ostatnich wydarzeń oraz decyzji, które mogą odmienić los wielu Polek.

- "Doskonale rozumiem Pani Agnieszko. Czekaliśmy na syna prawie 6 lat. Ale to co się wydarzyło... Nie mogę zrozumieć... to jest straszne", "Straszne i przykre", "Zgadzam się z Panią, ta bezsilność jest straszna" - czytamy.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Miasto kobiet/x-news

Pozostałe wiadomości